Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 1) Milyen az ólomjodid (PbI2)...

1) Milyen az ólomjodid (PbI2) színe? 2) Az aranyeső kísérletben mi az eltérés az első (KI) és a második (PbI2) csapadék között? 3) Mi a magyarázat arra, hogy a két csapadéknak más az állaga? (Miért más az állaguk? )

Figyelt kérdés
Szeretnék segítséget kérni jegyzőkönyv készítéshez Pb (NO3) 2+2KI=PbI2+2KNO3 az alábbi kérdések megválaszolására. SÜRGŐS lenne.
2011. jan. 1. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:

1.

Sárga ( [link]


2.

KI-csapadék?? Én úgy tudom, hogy az aranyeső kísérlet az az, hogy leválasztják az ólom-jodidot a te általad is írt egyenlet szerint, majd az oldatot (illetve a csapadékos oldatot) melegítani kezdik. A hőmérséklet növekedésével jelentősen megnő a PbI2-oldhatósága és ha van elég oldószer hozzá, akkor feloldódik (vizes oldata színtelen). Ha a pl kémcsövet az ember ezután hideg vízbe rakja és kihűti, akkor a PbI2 újra kiválik, de nem olyan KOCSONYÁS csapadékként, mint az elején, hanem nagyon finom eloszlású (ha jól emlékszem hatszög alakú) apró szemcsék formájában, amikre,ha a fény ráesik szépen csillognak és "aranyeső" látszatát keltik...

2011. jan. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Doruss ***** válasza:

ugyanezt kell csinálnom nekem is... holnapra és hasonló kérdések...

Ebben a kérdésben sokmindent leírnak ezekről a kérdésekről:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

Amúgy melyik suliba jársz? :P

2011. jan. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

hali :DDDDD az első és második csapadék ugyanaz az anyag csak a szerkezete más...

a második anyagnak azért más az állaga mert szép lassan hűtöttük le és volt ideje ionrácsban kikristályosodni..

én az OLDATOK ból indultam el de nem 100% h jó.. remélem tudtam vmit segíteni ;)

2011. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)Sokat segítettetek


De az első csapadéknak milyen a kristályrácsa, ha a másodiknak ionos?

2011. jan. 2. 20:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Ahogy az előző válaszoló is írta a csapadék ugyanaz a két csapadéknak, tehát TERMÉSZETESEN a kristályrácsuk is megeggyezik (vehetjük ionosnak). Csak a kristályok kialakulásának a módja tér el, ezáltal a makroszkópikus megjelenése (az amit látunk) már (az első kocsonyás halmaz, míg a második esetben finom eloszlású szemcsés).

2011. jan. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok... nem tudok írni :), szóval:


Ahogy az előző válaszoló is írta a csapadék ugyanaz a két esetben, tehát TERMÉSZETESEN a kristályrácsuk is megeggyezik (vehetjük ionosnak). Csak a kristályok kialakulásának a módja tér el, ezáltal a makroszkópikus megjelenése (az amit látunk) már eltér (az első kocsonyás halmaz, míg a második esetben finom eloszlású szemcsés).

2011. jan. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!