Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Intenziv mezogazdasagrol...

Intenziv mezogazdasagrol kellene irnom?

Figyelt kérdés

Mikortol meddig, hogyan miert alakult ki.

Mar olvastam hozza, de osszezavarodtam. En ugy ertelmeztem, hogy Zold forradalom-> intenziv mezogazdasag kialakulasa, de mashol meg forditva volt leirva :(

SOS!


2011. jan. 1. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha aktuális még:

Az intenzív mezőgazdaság lényege, hogy a termőterület növelése nélkül növekedjen a termés, melynek eszközei:

gépesített gazdálkodás, műtrágyázás, elenálló, bőtermő hibrid fajok használata, gyom- és rovarirtás.

Kialakulása minden bizonnyal a polgárosodáshoz és az iparosodáshoz köthető, ugyanis az ipar egyre több élő munkaerőt kötött le a mezőgazdaságtól. Azonban az élelmiszert meg kell termelni a tömegeknek, melynek eszköze az intenzív mezőgazdaság.

A zöld forradalom alatt a környezettudatosságot kell érteni? Esetlegesen arra tudok gondolni, hogy a harmadik világbeli országokban a mezőgazdaság extenzív, azaz letarolnak egy darabot a dzsungelből vagy az esőerdőkből, majd szervesanyag pótlása nélkül addig gazadálkodik rajta, amíg van hozam, majd továbbáll, azaz újabb darabot írt ki az erdőből. Ha intenzív gazdálkodást folytatna, akkor nem kellene növelni a termő területet az erdők kárására.

2011. jan. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia, jaj nagyon kedves vagy irtal! :)

Hat az az igazsag, hogy pont ezen a reszen mar atragtam magam.

A zold forradalom az arra ertendo, amikor az 1940'es evekben MExikoban elkezdtek ezeket a hibrid fajokat bevezetni es MExiko nem csak onellato lett, de gabonat exportalt. A tobbi fejlodo orszag is atvette ezeket a modszereket es elkezdett intenziven mezogazdalkodni. Csak tobb forrasbol olvastam es egyik helyen ugy irjak, hogy elobb volt a zold forradalom es utana z intenziv mezogazdasag elterjedese (ami nekem logikus lenne) mashol meg azt hogy elobb elkezdtunk intenziven mezogazdalkodni aztan meg jottek ezek a modernebb technikai dolgok.

Meg kutatok am, mert meg nem fejeztem be az esszet, szoval ha ratalalok akkor megosztom :)

Amugy az intenziv mezogadalkodas- az azt koveto szakasz- es az alternativ mezogasdasag tortenelmet ill. karakteret kellene elemeznem :(

Nem kedvenc!

Koszi hogy irtal! :)

2011. jan. 5. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!