Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy óra igen intenzív eröltete...

Egy óra igen intenzív eröltetett kerékpározás után nem, de reggelente ébredéskor hullafáradt vagyok, mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 07:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
kényelmetlen az ágyad.
2011. okt. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

- "kényelmetlen az ágyad",

- rosszul alszol valami miatt,

- rossz ütemben kelsz felsz (mélyalvásból),

- nehezen emelkedik a vérnyomásod, vagy alapból alacsony,

stb. :)

2011. okt. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Vérnyomásom - vérnyomáscsökkentők szedésének eredményeként -

a normális érték, cirka 130/90 életkorom 60 év.

2011. okt. 4. 17:01
 4/15 anonim ***** válasza:

Nos, lehet, hogy az Egészség témakörben is szerencsét kellene próbálni, ott néha megfordulnak orvosok és hátha tudják, minek a tünete a fáradtságérzet.

(Lehet, hogy marhaságot mondok, de nem lehet depresszió?)

2011. okt. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Esetleg masszívan horkolsz, ezért nem tudod kialudni magad.

Ennek érdemes utánanézni, mert agysérülés is lehet belőle.

Körzeti orvos, alváslabor. Már 2-szer volt itt erről szó.

2011. okt. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
15%
Akkor ne aludj, hanem biciklizz egész éjszaka. Amúgy meg ebben a korban már minden nap ajándék, ne csodálkozz semmin! :D
2011. okt. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Kalos válasza:
58%

A saját kérdésedben van a válasz!

Egy óra igen INTENZÍV ERŐLTETETT kerékpározás ilyen korban szerinted nem megterhelő a szervezetednek?

Nem a mennyiségre kéne törekedned, inkább a rendszerességre,akkor nem fáradtan ébrednél,hanem frissen.

2011. okt. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
92%
Én most jöttem meg a Dolomitokból, és láttam, hogy sok idős - akár 70 éves - ember túrázik, akár hegyet is mászik, és remek kondiban vannak. Bizonyosan itt is egy hasonló, jó kondiban lévő idős személyről van szó, nemde? Aki előtt mellesleg le a kalappal! Sokan közületek szeretnének olyan kondiban lenni, mint ő. Szerintem sem az intenzív kerékpározásnak, sem pedig az korának nincs semmi köze a reggeli fáradtsághoz. Talán valami ásvány vagy vitamin hiány. Én huszonéves vagyok, és hasonló tüneteim voltak fél éve. Egy vérvétel során kiderült, hogy vastöbbletem van, ami hasonló tünetekkel jár, mint annak hiánya. Akkoriban szedtem egy táplálékkiegészítőt, amelyben extra vas van. Ennek elhagyásakor visszaállt a rendszer. Szóval egy vérkép szerintem sokat mondhat
2011. okt. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
keveset alszol? talán bicajozás helyett aludj egyet délután.
2011. okt. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Este, lefekvés előtt szoktál kerékpározni? Ha igen, akkor az erőltetett, intenzív kerékpározás a ludas. Sajnos, ebben a korban a szervezet már nehezen regenerálódik, ezért a pihentető alvás helyett reggelre jelentkeznek a fáradtság tünetei.

Ha viszont du. akkor más okozhatja ezeket a problémákat.

Én is szoktam kerékpározni, sőt barátnőmmel nyáron kisebb-nagyobb túrákat tettünk a Balaton különböző pontjain,kényelmes tempóban, a táj szépségeit nézve, ami felüdíti a szemet és a lelket.

Mindketten elmúltunk 50 évesek, de mi a kerékpározásban örömünket leljük.

Ha viszont valami terápia kiegészítéseként erőlteted a kerékpározást, akkor panaszaiddal fel kellene keresni egy orvost.

2011. okt. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!