Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon léteztek régebben ÓRIÁSOK?

Vajon léteztek régebben ÓRIÁSOK?

Figyelt kérdés

Mármint óriás emberek.

[link]

Szerintetek ez igaz?

Lehet, hogy van a legendáknak valóságalapja?


2011. jan. 2. 21:01
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Na most akkor légy oly kedves használd a józan eszed és mérlegelj:


Szerinted mire nagyobb az esély:


- Arra, amiben több ezer HOZZÁÉRTŐ, minden nap ezzel foglalkozó szakember egyetért

vagy

- Arra, amit általában félőrült 8 általánost végzett önjelölt "tudósok" találnak ki TÖK EGYEDÜL és terjesztik veszetten, hogy ők sz@rták a spanyol viaszt.


Nos, szerinted?


Persze, semmi sem biztos, csak a halál, de én inkább azt fogadom el, amire 99% az esély, nem azt, amire 1%... Az esetek 99%-ában bejön!

2011. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
0%
de a jó isten áldjon meg, hogy nem értesz meg, én azt soha nem mondtam, hogy léteztek, csak azt hogy butaság azt állítani hogy lehetetlen, hogy léteztek, vmennyi esély azért van rá.
2011. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
0%
hogy magamat idézzem (írtam már egyszer) a gondolkodásmódoddal vna a baj, nem a tudásoddal, nem akarlak megsérteni, de szerintem túl szűk látókörű vagy,
2011. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

"csak azt hogy butaság azt állítani hogy lehetetlen, hogy léteztek"


öö, na akkor utoljára.


NEM az lehetetlen, hogy éltek nagyméretű - akár emberszabású - lények a múltban. "Élő" példa rá a gigantopitecus.


Én azt állítottam, hogy az ITT linkelt óriási homo sapiens csontváz egy ordító nagy kamu, továbbá azt, hogy olyan óriás - amiről a kérdező beszél - és amire kb az emberek 90%-a gondol - tehát nagyon emberszerű, 2 lábon járó beszélő szőrös fazon a guliverből az biológiailag nem lehetséges. Számos oka van, hogy miért nem, nincs is értelme bele menni.


Ezt próbálom elmagyarázni, nyilván rosszul fejezem akkor ki magam ha nem nyilvánvaló.

2011. jan. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
ez a kérdés meg az élő példa rá, hogy egy 69%-osnak is lehet sokkal több esze, mint egy 83%-osnak.
2011. jan. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

Szóval, sajnálatos az, hogy ilyenekről kell vitatkozni a tudomány topicban.


Ezekkel az "óriás" fotókkal futott be félig meddig a photoshop technika, vagy legalább is erősen rásegített.


[link]


a képen 2 db ember van. Az egyik támaszkodik a korláthoz a másik ás. De az ásó embernek az ásójának a vége nincs a képen. miért van ez? mert kamu a kép. photoshop-pal készített.



[link]


itt le van írva, hogy egy verseny céljából készült a kép, ugyanúgy mint a többi. Le van írva hogyan készítették a képet.

Ha tudtok angolul kérlek olvassátok el.


Giant Skeleton Hoax címen sok cikket olvashatsz erről, a "hoax" azt jelenti, hogy beugratás, és lám .. elég sok embert beugrattak.



"hogy magamat idézzem (írtam már egyszer) a gondolkodásmódoddal vna a baj, nem a tudásoddal, nem akarlak megsérteni, de szerintem túl szűk látókörű vagy,"


Nem szűklátókörűség, hanem tudományos szkepticizmus. Ez után a mondatod után: "Nem az ezotériából szöktem át képzeld, és az ufókkal ugyanúgy vagyok mint az evolúcióval, lehet hogy vannak, de én nem hiszek bennük." inkább téged tartanálak szűk-látókörűnek.

Manapság tagadni az evolúciót olyan mintha tagadnád, hogy létezik tömegközlekedés. Ha nem volna evolúció ugyanúgy néznél ki mint édesanyád vagy édesapád, de nem úgy nézel ki, más tulajdonságaid vannak.

Ez az evolúció alapja, ha ezt nem érted olvass utána.



A gigantopitecus meg igen jó példa a dokumentált óriás emberszabásúakra. Ez a faj is pont azért halt ki mert óriási termete miatt nem tudott alkalmazkodni a gyors éghajlatváltozásra.


69%-os válaszadónak meg respect a kitartásért!


üdv!

Miklós

2011. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
de te magad írtad, hogy 99%. hagyjuk, akkor se lehet teljesen kizárni semmit a tudományban, csak emberek vagyunk, annyit tudunk csak amire rájövünk, amire nem jövünk rá azt ne tudhatjuk, így kár úgy tekinteni bármire, hogy mindent tudunk róla, így azt is balgaság kijelenteni, hogy 100% hogy nem létezhettek ezek az óriások.
2011. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

kedves 21:50-es én azt sose vitattam, hogy abba nincs igaza amit mond, csak azt mondtam, hogy szűk látókörű, nincs fantáziája.


így kár azt mondanod h valamelyikőnk okosab is a másiknál, főleg, hogy egyikőnket se imersz. Ő csak annyit mondott amit tanult, én meg a saját nézetemet, e azt amit a számba rágtak,(ami biztos igaz is, de nem terjed ki csak a száraz tudományra, ami sose lesz 100%-os, mert mindig megtudunk vmi újat, példa rá a nsa bejelentése...)

2011. jan. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

Azért tudjunk már különbséget tenni egy olyan felfedezett élőlény között, ami eddig egyedi módon beépít a DNS láncába egy idegen anyagot (mellesleg nagyon komoly tudósok cáfolják a NASA bejelentését - tegyük hozzá jogosan - mivel el lett cseszve a vizsgálat, csak vérciki beismerni...) amiről eddig is feltételezték, hogy lehetséges (sőt, még a silícium alapú létformák létezését is feltételezik egy páran) illetve egy komplett biológiai képtelenség között.


A képről meg a kedves fentebb író kolléga be is linkelte, hogy hoax, innentől kezdve nemtudom miről beszélünk...


Soha nem találtak semmi ilyesmire utaló bizonyítékot, csak a népmeséket. Akkor ezek szerint a tündérek, sárkányok, 3 kívánságot teljesítő beszélő aranyhalak is léteznek?

2011. jan. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

utolsó, én egyáltalán nem hasonlítottam össze a kettőt, csak felhoztam példának egy olyan mondathoz, aminek igazából köze nincs óriásokhoz, szóval nem tudom miről beszélünk...


a bajom meg még mindig em azzal van, hogy léteztek-e vagy sem, hanem hogy kanyarból lehetetlen kiáltják ki, mert azt hiszik mindent tudnak, mikor csak annyit tudhatnak amennyit a tudomány tud, az meg köztudott, hogy a tudomány se tud mindent jelen pillanatban.

2011. jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!