Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok, a mikró világ...

Salx Narval kérdése:

Mit gondoltok, a mikró világ is végtelen?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek van e végső határa pl atomok mélységének, vagy ugyan úgy mint az univerzum, ez is végtelen?
2011. jan. 21. 05:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen van végső határa, Planck témakörben nézelődj (keress rá, wikipédia, fizika szakkönyvek).
2011. jan. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem válasz a kérdésedre, csak ha ilyenek foglalkoztatnak, akor szerintem tetszeni fog: [link]


Egyébként az első jót mondott... persze a planck hossz csak a (mai) fizikával értelmezhető világra érvényes... tehát filozofálni lehet azon hogy van e olyan planck hossznál kisebb "valami" ami a mi világunk számára lényegében nem létezik, sőt még csak nem is értelmezhető fizikailag... de ez olyan, mintha azon gondolkodnál, mi volt az ősrobbanás "előtt"... érdekes gondolkodni rajta, de eredménye nem lesz. :)

2011. jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A szuperhúr-elmélet szerint nem végtelen. Van egy nagyon érdekes videó Brian Greene fizikus előadásáról a témában magyar feliratot a videónál be lehet kapcsolni.

[link]

2011. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat és az infókat.
2011. jan. 22. 02:50
 5/9 Sz1u ***** válasza:
Hááát (laikusként) amíg van mit megfelezni (tehát, amíg van anyag), addig (szerintem) van végtelen mikrovilág is...
2011. jan. 22. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, hogy írtál, én is így gondoltam, de ezek szerint tévesen.:D Úgy véltem, hogy a végtelen, minden irányban az és most sem érem igazán. Hogyan beszélhetünk végtelenről, ha van egy kiinduló pontja?:D
2011. jan. 23. 04:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Az anyag biztosan nem "végtelen". Több fizikus szerint a minket körülvevő világ pixelekből áll, és ez meghökkentő elméletekhez vezetett.

[link]

2011. jan. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A félegyenesek is végtelenek, pedig van kiindulópontjuk. A természetes számokból is végtelen van, pedig van legkisebb. Ez ilyen, mondjuk ez matematikai végtelen. A fizikai pedig makróban sem létezik. A világunk nem végtelen nagy, csak nincs vége neki. A nagysága véges.
2011. jan. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 27. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!