Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi egy bolygó keringési...

Mennyi egy bolygó keringési ideje, ha csak a távolságát ismerem?

Figyelt kérdés
Hello. Egy égitest (bolygó) peiródusát hogy lehet kiszámítani, ha csak a tömegeket, s a távolságokat ismerem? A választ légyszives képlet/ levezettésel kérném! Mert nekem is van képletem, de nem tudom behelyettesíteni! Pl. Egy bolygó 710Cs. E-re van a csillagtól, a bolygó 23jupiert tömegű, a csillag 2,5 nap. levezetni!!! Hogy is kell..?Kérem levezetni !!!
2011. jan. 27. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel a feladattal több baj is van (aztán majd kijavítanak úgyis ha tévedek).


Egy bolygó 710Cs. E-re van a csillagtól --> ez csak akkor működne, hogyha tökéletes körpályán keringene a csillag. De úgy nem nagyon keringenek bolygók. Viszont ha ebből kifolyólag nem ismered a bolygó pontos ap- és perihélium távolságát nem ismered a röppályáját sem. Tehát pontosan kiszámolni ebből, hogy mennyi a keringési ideje nem lehet, mivel nem tudod mennyi a pálya hossza.


Azt csak megjegyzem, hogy 710CSE rohadt messze van még egy 2,5 naptömegű csillagnál is. A Plútó pl. "csak" 30-50 CSE.

2011. jan. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"keringene a csillag"

* körül

2011. jan. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyílván feltettük, hogy körpályán mozog, különben nem lenne elég az adat. Az meg, hogy mennyire messze van, hát üsse kő, a kepler törvények ott is érvényesek. De amúgy körpályán abból kell kiindulni, hogy a centripetális erő (ez lesz a gravitáció, a gravitációs erőt gondolom ki tudod számolni) legyen épp akkora, hogy a test gyorsulása mindig merőleges legyen a sebességére.
2011. jan. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Keress rá a gugliban Kepler 3. törvényére.
2011. jan. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!