Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért mondják, hogy nem lehet...

Miért mondják, hogy nem lehet káros az elektromágneses sugárzás az emberre, ha léteznek ilyen tények LENT?

Figyelt kérdés

Például az optikában a Faraday, Kerr és Cotton-Mouton effektus, ahol közvetlenül (érintkezés nélkül) befolyásolhatja az anyagot az elektromos ill. mágneses tér? Az emberi szervezet anyagjaira akkor miért ne lehetne hatással?

Nem beszélve arról, hogy polarizálódnak is a molekulák...


2011. febr. 1. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy nem lehet káros hatással? Lézerfegyveren is dolgoznak, az is elektromágneses sugárzással rombol.
2011. febr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, milyen erővel hat az a bizonyos sugárzás :)


Igen, bazierős káros. De az, amit a hétköznapi készülékek előállítanak, az nem.

2011. febr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az anyag mint olyan jelenlegi- elég stabilan álló- tudásunk szerint összesen 4 féle kölcsönhatásba léphet egymással.Ebből kettő elemirészecskék szintjént van,marad a gravitáció és az elektromágnesség.Az elsőt emberiszervezetben található tömegek kicsinysége miatt elhanyagolhatjuk tehát marad az elektromágneses kölcsönhatás.Ezt fotonok közvetítik,de hívhatjuk sugárzásnak vagy hullámnak is(matematikailag mindben megállja a helyét): tehát a minket alkotó összes atomot,molekulát, makromolekulát stb mind ez tartja össze.Innentől az egész "hatás" kérdése az attól függ,hogy mit nevezünk kárnak.A külső elektromágneses tér, ami körül vesz bennünket(bármilyen forrása legyen is) ugyan úgy kölcsönhat velünk.De ha ezeknek a kölcsönható fotonoknak nincs akkora energiája,hogy a fehérjékben, sejtplazmában,dnsben felbontsa a kötéseket akkor bár kölcsönhatnak fizikailag, biologiai hatás nem tapasztalható.Érdemes kiszámolni,hogy a különböző rádió és mobilhálozati hullámoknak mekkora az energiája és összevetni egy molekula kötési energiájával.
2011. febr. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tényleg, ki mondta? a sugárzás hullámhosszától is függ.

Előttem szóló helyesen írta, minden ami bennünk van, a kémia, az mind elektromágnesességen alapul. A hullámhossztól függ, mi milyen hatással van ránk. Amelyik hullámhossz a molekulák kötéseit rombolja, felbontja, elektronhéjak gerjesztési fokainak megfelel, az mind lehet káros, mind szakíthat fel sejten, DNS-en belül kötéseket.

Hosszabb hullámhosszoknál lehet, főleg a vízmolekulákra melegítő hatással, mint pl a mikrosütőkben az 1000MHz körüli mikrohullámok, ez is káros. Rádiótelefonok is simán, de azok pár wattosak, ellenben a mikró 800-1200W-jával.


Nemere egyik könyvcíme jut eszembe. Élni életveszélyes.

Minden ami valami, lehet veszélyes ránk.

De a sugárzás is, ami valami is, meg megy is valahova, úgyhogy az mégjobban :D

2011. febr. 6. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Miért mondják, hogy nem lehet káros az elektromágneses sugárzás az emberre, ha léteznek ilyen tények LENT?"

Nem tudom, hogy kik mondják, én viszont hallottam olyanokról, akik szerint a 300nm-es hullámhossz alatt elektromágneses sugárzás bőrrákot okoz (UV fény). A röntgen és gamma sugarakról nem is beszélve.

2011. febr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!