Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » ! Kémia egyenlet! Honnét...

! Kémia egyenlet! Honnét tudjam mit kell oda írni?

Figyelt kérdés

Azt kéne tömören elmagyarázni, hogy hogyan kell egy kémia egyenletebe behelyettesíteni a hiányzó részeket.

pl.: H2SO4 +________ --->H3SO4 + __________

Honnét tudjam, hogy mit kell oda írni???

Előre is kösz

Légyszi segítsetek!!!


2011. febr. 7. 19:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Kicsit elgépeltem, bocs a hibákért :(
2011. febr. 7. 19:24
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát igazából meg kell tanulni. Sokan hiszik, hogy a kémia olyasmi, amit "ki lehet logikázni". Sok dolog tényleg olyan benne. De azt nem szabad elfelejteni, hogy a kémia alapvetően egy leíró tudomány, mint például az anatómia. Az anatómiát se tudod kilogikázni, vagy megtanulod hogy hány csont van és milyen belek, vagy nem. A kémiában meg azt kell megtanulni, hogy pl "a szén egy oxigén molekulával elégve szén-dioxidot alkot". Aminek a leírására szolgálnak a képletek.


A te kérdésedhez meg azt kell megtanulni, hogy mik a kénes sav reakciói. Nem logika, hanem tudás.

2011. febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor nem lehet kilogikázni, ez nem jó hír. :(

Azért kösz a választ

2011. febr. 7. 19:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Namármost, ebbe az egyenletbe nem tudsz mit írni, mert H3SO4 anyag nincs. Olyan egyenletet pedig nem fogsz látni, hogy nincs meg a két reagens, vagy az összes termék, mert nem lenne miből következtetni. Pl. a kénsav rengeteg fémmel való reakciójakor kén-doixid keletkezik, de ha csak annyit tudsz, hogy kénsav az egyik oldalon és kén-dioxid a másikon, arra a rengeteg fémre mind következtethetsz...
2011. febr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem abban a feladatban H2SO3 és H2SO4 van.
2011. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sidó Levente válasza:
igen, mert H3SO4 ha keletkezne is, nagyon instabil lenne, azonnal felbomlana
2011. febr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem igenis ki lehet logikázni, én azt szerettem és szeretem a kémiában mindig is, hogy nem egy magolós tárgy.


A reakcióegyenleted meg hülyeség.

2011. febr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem erre gondolt:


H2SO4 + 2H2O --> SO4(2-) + 2H3O(+)


(esetleg: H2SO4 + H2O --> HSO4(-) + H3O(+) ).

2011. febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem lehetne kilogikázni, akkor a humán tárgyakhoz tartozna, nem pedig az erősen reálosak közé...
2011. febr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!