Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol vannak a kromoszómák, és...

Hol vannak a kromoszómák, és a sejtek az ember szervezetében?

Figyelt kérdés
Egy amatőr kérdés! Előre is köszi! :)
2011. febr. 18. 06:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

62%-os: Te mit tanulsz? Mert bolondságokat beszélsz. Lehet, hogy te jól gondolod, de hogy rosszul írod a dolgokat, és ráadásul halál összefüggéstelenül, az is biztos.


Gimnáziumba tanulok még, idén érettségi D: , de toxikológiai labor technikus szeretnék lenni :D Eddig még soha nem panaszkodott senki, h nem értik amit közölni szeretnék. Egyébként vki akkor hazudik, mert én sem a hasamra ütve találom ki ezeket. Valszeg átvágnak engem? Nem tudom, de remélem, h csak nem. De majd igyekszek érthetőbb lenni, azt megígérhetem :D

2011. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 poiu ***** válasza:
A "bolondságokat beszélsz" nem érv egy ilyen magas szintű tudományos vitában. Add meg a forrást, ahol azt tanultad, hogy a mRNS-ek a sejtek között vándorolnak.
2011. febr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Leendő Labortechnikus:


Nem tudom milyen könyvből tanulsz vagy mit mondott a tanárod. Amit írtál, az nem volt korrekt abban a formában, ezt ne vedd személyes sértésnek, az hogy kijavítottunk, nem ellened szól. Tulajdonképpen ezt a témát talán tisztáztuk is.


Potu:


Ilyen mRNS vándorlásos témát én nem találok. Egyébként RNS-ek tudnak vándorolni sejtek közt, én ugyan eddig csak siRNS-ről hallottam ilyet, de nem tartom lehetetlennek, hogy mRNS-ek is vándoroljanak. Ha már itt tartunk.

2011. febr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 poiu ***** válasza:
Az RNS-től minden kitelik, ha már enzimként is képesek működni. A siRNS valóban megy sejtről sejtre növényekben (ezt már tanítják? tök jó, mert ez elég új dolog!). A kérdés azonban egyszerűbb volt, a kromószómák a sejtmagban vannak.
2011. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

"ezt már tanítják?"


Igen, egyetemen, PhD iskolában.

2011. febr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!