Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudnék camera obscuráva...

Hogyan tudnék camera obscurával fényképet készíteni?

Figyelt kérdés
Két évvel ezelőtt készítettem egy kartondobozból egy nagyon jó camera obscurát, amivel jelenleg a Nap vonulásának nyomvonalait rögzítem egy fényérzékeny fotópapíron. Kérdésem az lenne, hogy milyen módon tudnék valódi fotókat készíteni ezzel a szerkezettel.
2011. márc. 7. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint ahogy lencsés objektívvel. Persze a "zársebességre", és az "érzékenységre" itt figyelni kell.


Ki kell kísérletezned, hogy mekkora megvilágítási idő kell A fotópapír alapérzékenysége persze alatta marad a filmekénél, ezért jóval hosszabb zársebességre lesz szükséged. (Ez becslésem szerint a megvilágítástól függően akár több perc is lehet). Ez adott esetben persze erősen korlátozó tényező lehet, hiszen percekig, de még másodpercekig is mozdulatlan fotózni való tárgyat, netán élőlényt nehezen találni...


maci

2011. márc. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Csupán még annyi kérdésem lenne, hogy milyen papírt érdemes használni fotózáshoz, mert ami nekem van, csak a Nap pontját hagyja a papíron. van ugyan régi fotópapírunk, de az nagyon macerás és nem is tudom előhívni. A profik hogy csinálják?
2011. márc. 7. 16:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a profik camera obscura-val fényképeznének...


maci

2011. márc. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem is van fényképezőgépem, vagyis nem erről van szó. Csupán arról, hogy hallottam olyanról, aki valóban camera obscurával készít különleges fotókat. Engem nagyon érdekelnek ezek, mert sokkal izgalmasabb, mint megnyomni egy gombot. Ez csak egy hobbi, és kíváncsi voltam, hogy ők hogy csinálják.
2011. márc. 7. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!