Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell libatojás keltetőt...

Hogyan kell libatojás keltetőt csinálni házilag? (Csak kb 5-10db-ot szeretnék)

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 07:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudtommal mindegy milyen keltetőt csinálsz, nagyjából 40 fokos állandó hőmérséklet kell a tojásoknak (ennyi a madarak testhőmérséklete), és időnként forgatni kell a tojásokat. Hallottam már olyanról, hogy rossz hűtőszekrényből csinált valaki keltetőt. Gépészmérnök sógorjelöltem is beszélt ilyen megoldásról, de amikor kiszámoltuk, hogy termosztát, meg fűtőszál, meg miminden még, rájöttünk, hogy egyszerűbb boltban megvenni 20 ezer forintért, mint összeeszkábálni valamit drágábban.

Én ezt az oldalt néztem ki: [link]

Szüleimnek is kéne keltetőgép. Egy olcsóbbra be fogok ruházni.

T.

2011. márc. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
tesóm csinált az éjjeliszekrényből, de eleinte kétfejű meg szívbeteg csirkék születtek, mert nem tudtuk tartani a páratartalmat.
2011. márc. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm egy orvostudományi egyetemről leselejtezett termosztátot szerzett potom pénzért, azt újította fel. Valóban nagy felületen kell párologtatni belül, hogy a páratartalom kellő legyen és naponta négyszer forgatta a tojásokat. A kiscsibék nagyon aranyosak voltak, mikor megszáradtak, és a nedvesen kis gizda ványadékok 5-szörösére nőttek megszáradva.

Haláli látvány egy 20-30 fős csipogó csibecsapat.

2011. márc. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

5 darabot ne keltess!

A saját érdekedben.

Inkább vegyél még hozzá tojást!

5 darabból jó esetben kikel 3 kisliba, amivel marha sokat kell foglalkozni....

Kell egy 37,8-as hőmérsékletet és kb 60%-os páratartalmat biztosítani, minimum 2-3 forgatást naponta.

Hőmérséklet -hőfokkapcsoló+60wattos villanykörte

páratatalom- higrométer+vizestálkák


mindezt egy jól szigetelő dobozban


Ennek még kell egy STABIL 12 voltos tápegység.

[link]

[link]


[link]

2011. márc. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Töök mindegy!! Bármilyen keltetõvel ki lehet kelteni a libatojást! Mármint csirkekeltetövel is.. és abból az 5-10 darab tojásból 1-2 kelne ki MAX.
2012. márc. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!