Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A rohamos erdőirtást meg...

A rohamos erdőirtást meg lehetne álitani de miert nem tesz sneki semmit ellene ez nagyon szomru. Tik takarékoskodtok a papiral? Irjatok nekem tippeket amivel te véded a környezeted

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Az első és legfontosabb dolog, hogy nem szennyezem a környezetem borzalmas helyesírási hibákkal.
2011. márc. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönom válaszát:)
2011. márc. 10. 22:46
 3/6 anonim válasza:
100%

Elsőnek: a kérdésre válszolni kell, NEM pedig kritizálni!

A kérdésre: én pl. úgy hogy minimális energiát, vizet és anyagot használok. Pl.: energiatakarékos izzó használata, nem hagyom bekapcsolva a TV-t ha nem nézem, kézmosásnál lassan engedem a vizet, STB.

2011. márc. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen a szelektív papírgyűjtőkből gyűjtök olyan papírokat, amiknek csak az egyik oldalát használták, és ezekre jegyzetelek. Tréfásan egyoldalas papírnak nevezem őket.

Otthon a fürdés után megmaradt vizet még tartalékoljuk felmosáshoz és a vécé leöntéséhez.

2011. márc. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tetris ***** válasza:
Mindig, minden körülmények között külön gyűjtöm a szelektívnek való szemetet, és el is viszem. Komposztálom a kerti hulladékot. A sörösüvegeket visszaváltom. Én is felhasználom a papír fehér oldalát, például kisebb darabokra vágom, és arra írom fel a bevásárlólistát, és a házi üzeneteket. Viszek magammal szatyrot, nem kérek, nem veszek a pénztárostól.
2011. márc. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én elviszem a MÉH telepre a papírt. Sajnos manapság írtózatosan sok papír megy a pocsékba. Lásd.: szórólapok, áruházak reklámújságjai, intézmények felesleges nyomtatásai.

A compact fénycső az egyik oldalon környezetkímélő, (kevesebbet fogyaszt, bár amire az van írva, hogy 11Wattos, az valójában, mivel induktív fogyasztó, a villanyóra kb.: 45Wattot mér(!))A másik oldalon írtózatosan környezetszennyező. Higany van benne + a többi gáz, amit nem dolgoznak fel újra, mert jóval drágább, mint újat előállítani, és ezért úgy, mint asugárzó anyagokat földalatti tárolókba helyezik. Igazából az lenne az igazi környezetvédelem, ha magunk tudnánk előállítani az áramot mondjuk szélerőművel.

2011. márc. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!