Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek, Atlantisz létezett?

Szerintetek, Atlantisz létezett?

Figyelt kérdés
Kérlek válaszoljatok arra is, hogy mennyi fontos szerintetek e téma. Érdemes lenne-e ezzel foglalkozni?
2011. márc. 11. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Abban a formában nem létezett, ahogy ma az ilyen ezotéria hívők gondolják. Sokan foglalkoznak azzal, hogy vajon ha volt valami alapja ennek a legendának, akkor az mi lehetett. Létezik tenger alá került város (hogy ezeket valami cunami mosta el vagy pontosan mi, azt nem tudom), találtak ilyen házakat. Tehát simán lehet, hogy az ókoriak ismertek ilyen várost, akár első kézből, és ez a történet vált legendává.

De hogy ott semmilyen emberfeletti/mágus/hightech civilizáció nem volt, az biztos, mint ahogy az is, hogy ez nem egy kontinensnyi ország volt.

2011. márc. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem létezett, és könnyedén lehet hozni ezernyi bizonyítékot is rá :)


Lehet foglalkozni a témával, feldolgozni a mondavilágot, a hozzá kapcsolódó történeteket, de mint tudományos téma, fölösleges.



A bizonyíték pedig: maga a Föld, és a földtani mozgások. Atlantiszt Amerika és Európa közé teszi. A két terület jelenleg folyamosan távolodik: kb 200-300 millió éve szakadt szét a két kontinens, ezt kormeghatározással is bizonyították (a szám nem pontos, régen tanultam a földrajzot, szóval itt lehet, hogy tévedek: de sok 10 millió éves a két part), majd az Atlanti-hátság felé közeledve a kőzet egyre fiatalabb lesz. Tehát itt nem lehetett egy akkora sziget, ahová Atlantiszt teszik. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb helyen 3000m mély a tenger: egy ekkora sziget elpusztulásához valami irtózatos energia kell, ami nem kevés nyomot hagyna MINDENHOL. Ellenben Atlantisz létezésére eddig egyetlen egy, halovány bizonyíték létezett: 1870-es években egy kutatóhajó kiemelt az Atlanti hátságból egy kőzetet, ami MINTHA a levegőn szilárdult volna meg. Azóta nem találtak más ilyen kőzetet. Egyet sem.


Illetve: jelenleg az Atlantiszi-hátság EMELKEDIK. Izland egy példa erre: a sziget jelenleg is szétszakadóban, növekvőben van, tehát az ottani vulkanikus erők nem pusztíthattak el egy méretes szigetet 3000m mélységig, hiszen ott a hegységek emelkednek, nem süllyednek.

2011. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem.


[link]


"A geológusok osztatlan vélekedése szerint az adott időintervallumban kontinens, vagy kontinens méretű sziget katasztrofális eltűnése nem tehető fel. Kisebb szárazulatok, illetve a teljes kontinentális talapzat víz alá került a Dryas-III. glaciális periódus végével, de ennek üteme semmiképp nem mondható katasztrofálisnak."


Pedro

2011. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tom Benko ***** válasza:
61%
Abban a formában, ahogy egyesek állítják, biztosan nem. Amennyire tudom, Théra szigetére teszik a atlantisz ősképét, amit egy vulkánkitörés pusztított el. De az első említést róla Platón tette a dialógusokban, ott csak egy elképzelt ideális állam szemléltetésére. A véleményem ez alapján az, hogy nem létezett.
2011. márc. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Igen, én is úgy tudom hogy egy görög sziget volt, amin volt egy vulkánkitörés, vagy a környékén, és az ár mosta el. A National Geograpicon volt. Mink kis városállam amit valami természeti csapás tett tönkre elképzelhetőnek tartom, de mint egy Németország méretű sziget, vagy kontinens lehetetlen szerintem.
2011. márc. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
*Mink helyett Mint
2011. márc. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lukács Béla kimerítő előadása Atlantiszról:

[link]

közvetlen link:

[link]

2011. márc. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem létezett. A téma szerintem legfeljebb eszmetörténeti szempontból fontos, én nem foglalkoznék vele.
2015. jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
69%
létezett!
2017. júl. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!