Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen info szakra menjek,...

Milyen info szakra menjek, Melyik milyen nehéz, Mihez mikell, Melyikel lehet elhelyezkedni jol?

Figyelt kérdés

Magamrol: 10.es vagyok informatikus szaközépbe.

Nagyon könyü az anyag ámbár 4es vagyok belöle de ennek más oka van nem az hogy nem érdekel vagy nem tanulnám vagy ne lennék benne jo.


Matekba jo vagyok mindig èrtem logikusan gondolkodo személy vagyok. Órán figyelek ha jol elmagyarázzák egyböl megèrtem. Viszont hármas vagyok belöle nem az ért mert nem tanulom hanem elnézem a dolgokat ( gondoltam ez.a hibám meghatározó ezen a téren) . pl megcsinálom a legöszetettebb feladatot de elnézem a szorzást és kész.


Informatikán belül a weblap szerlesztést kép szerkesztést söt html kodolni is szeretek. Vizuális ès kébzelö erœm nagyon nagy.

Leköt az informatika èrdekel is.

Meg tudok tanulni bármit tényleg.

Más tantárgyakbol full 5 ös vagyok bár 4 es van többségben de tanok.


Olyan irànyba szeretnék menni ami jol fizet és meg is éri. könnyen munkát lehet találni.


Nagyon megköszönném a nagy fösulis egyetemes halgatoknak ha hosszan válaszolnak :-)


Szeerintem ezis fontos életem álma higy igazgato vagy valwmi féle fönök legyek egy cégnél. Ezért már eddig is sok mindennröl lemondtam komoly elhatározàs ez nagyon a rèszemrõl.



Köszönöm annak aki rám szánja idelyèt segítségért az élet megjutalmazza. ;-)


2011. márc. 22. 08:56
 1/4 anonim válasza:

A leírtak alapján céltudatos vagy és jó eszű! Nem tudom milyen "szintű" szakközépbe jársz, de valószínűleg ha informatika szakos akkor nem lehet rossz suli.


Én "most" végzek egy MÉRNÖK INFORMATIKA szakos fősulin, illetve már túlfutó vagyok, de ez lényegtelen, az a lényeg, h már csak pár tárgyam van hátra, tehát láttam

hogy a 3,5 év alatt milyen tantárgyakkal találkozhatsz ezen a szakon.


Röviden erről a szakról: ez a szak egy nagyon általános informatikai tudást ad, sajnos mindenből csak egy keveset, de ha már most van olyan terület ami érdekel az jó. Matek nagyon sok lesz az elején, tehát az jó ha szereted.

A suli vége fele, illetve inkább második felébe nekünk szakosodni kellett: szoftverfejlesztői ág illetve műszaki alkalmazások ágat lehetett választani.


De amiket leírtál azzal mind foglalkoztunk valamilyen szinten, a lényeg h elkell döntened a sok tantárgy közül h te mivel szeretnél foglalkozni, és arra a témára ráálni, ez lesz pl a diplomamunkád témája is nagy valószínűségben. Most csak mondok egy példát, volt digitális képfeldolgozás tárgy, mivel az érdekel téged, ezért már akkor elkezdhetsz konzultálni a tanárral.


a lényeg az h ez a szak amit leírtam szerintem megfelelő lenne számodra. Keresel valami erősebb fősulit vagy egyetemet ha tényleg tudsz tanulni, végig csinálod, elmész gyakornoknak a kedvelt témakörben valahova, még jobban kitanulod. És onnantól beindul a dolog.


22/f

2011. márc. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm utánna jártam a szaknak. Egy blogon pedig azt olvastam hogy kevesen csinálnak ebböl másod diplomát és ugy van megfogalmazva hogy ...vajon mért?...


A programtervezöröl sokat hallottam jot halottam olvastam


informatikus.blog.hu/2009/04/11/programtervezo_vs_mernok_vs_gazdasag_informatikus

2011. márc. 22. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:

ELTE-IK

BME-VIK

esetleg Óbudai Egyetem. Itt elég jó az informatikai oktatás. Nehézségről nem tudok mit mondani, ELTe és a BME kb egy szinten van, az ÓE könnyebb vmivel.

2011. márc. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Corvinus - Kertészettudományi karát ajánlom figyelmedbe... x)
2011. márc. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!