Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Pszichiáterként manapság,...

Pszichiáterként manapság, mennyire nehéz elhelyezkedni itthon, vagy akár külföldön? Hallottam rémhíreket, hogy pszichiáterként az ember bedilizik. Mennyire igazak ezek a hírek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Pszichiáterként könnyebb elhelyezkedni, mint pszichológusként. De egy pszichiáternek években mérve is többet kell tanulnia (az alap diplomáig). Általánosítás, hogy bedilizik. Minden szakmának megvannak a maga buktatói, egy tűzoltóra se mondjuk, hogy szép lassan elég egy lakástűzben, hiszen az a szakmája, hogy oltson :-)
2010. júl. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Könnyű elhelyezkedni, de ne számíts csodára, ami a fizetéseket és munkakörülményeket illeti.


"Hallottam rémhíreket, hogy pszichiáterként az ember bedilizik."


Szalagmunkásként, tanárként, brókerként, tűzoltóként, rendőrként is bedilizik az ember, csak másképp.

2010. júl. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
69%

Egyre több a lelki betgségekkel küzdő ember igy most nagy szükség van pszichiáterre,szinte népbetegség lett a depresszió,pánikbetegség stb.Kórházban nem túl sok a fizu,viszont magénrendelésen nagyot lehet kaszálni :)

Én is járok,alkalmanként 6000ft-ért.

2010. júl. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

"Kórházban nem túl sok a fizu,viszont magénrendelésen nagyot lehet kaszálni :)"


Igen, ennek köszönhetően a magánrendeléseken a "pszichiáternek", ill. "pszichológusnak" nem érdeke meggyógyítani a pácienst, érdeke ellenben elhitetni vele, hogy nagyon komplex problémái vannak, amelyeket hosszú időn át kell szakértő hókuszpókusszal kezelni.

2010. júl. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
53%

Először is próbálj a kérdezőnek válaszolni,ha lehet.

A másik pedig az h lehet h sokba kerül de nagyon jó a magánrendelés,én oda járok,és nincs szó arról h ne gyógyitanának.Van tapasztalatod,vagy csak kötekedni szeretsz?

2010. júl. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

nézd, nem igaz, sőt, pszichiáterből kifejezetten hiány van, de sok téves dolgot írtak itt le az előzők, bocsi én pszichológus vagyok, de számold csak ki az éveket, hogy kb akkor ki tanul többet, ha nekem is a pszichológus diploma után klinikai szakosító + terapeutaképző, és minimum ennyi kell ahhoz h praktizálhass, na most egy pszichiáternek kb ugyan ennyi évet kell fordítani erre, nem értem ezt valaki miért írta, nagyon nem úgy van (mármint a végeredmény kb annyi, csak annyi a különbség h az egyik bölcsész a másik pedig orvos ...).


Aztán hát igen, egy jó kérdés, hogy bedilizik vagy sem :) Tudod sokszor én magam se ttudom ám eldönteni h a betegeim vagy a kollégáim a betegebbek, és vallom azt az elvet, hogy bizony akit ez a terület vonz, annál eleve is van valami löket, de persze ez lehet akár pozitív is, lényeg h talán még kell is ez a bizonyos löket ha jó szakember akar lenni.


Aztán meg az anyagiasságról hát igen ... annyit, hogy magánrendelésen manapság egy olyan átlagos ár egy 45 percért egy 10-es, de ha ezt visszaosztogatod azzal az összeggel amennyit költöttél és folyamatsoan költesz a képzésekre akkor csak elsőre tűnik soknak a páciensnek.


Azért kicsit erős túlzás h minél több nyavaját rád akarna sózni, h jól leakasszon pénzzel, de nézd, mire egy adott terápiát megcsinálna bármelyik, az ha kiszámolod bizony többszázezer Ft. hát aztán eldönti mindenki, kinek mennyire éri meg ...


befejezésnek csak annyi h igen, a kórházakban nevetséges pénzeket lehet keresni, aki csak tud az magánrendelést csinál, de sajnos még többen és egyre többen mennek külföldre, mert nagyságrendekkel nagyobb összegeket lehet keresni és nyugaton is hiányszakma a pszichiáter is és a pszichológus is.

2010. júl. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

" elhitetni vele, hogy nagyon komplex problémái vannak, amelyeket hosszú időn át kell szakértő hókuszpókusszal kezelni"

Nos nekem a dokim mondta.h nem kell mennem csak 6 HÓNAP múlva,hm ki gondolja ugy h ez lehúzás és rábeszélés a még több kezelésre?

2010. júl. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!