Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire befolyásolja a Föld...

Olga néni kérdése:

Mennyire befolyásolja a Föld görbülete a látást?

Figyelt kérdés
Repülőgépről 10 km magasból is jól látni a tengeren a hajókat, ha éppen nem felhős az ég. Ugyanakkor, itt lenn nem tudom, hogy ellátok-e 10 km távolságra, még akkor sem, ha nincsenek tereptárgyak, meg templomtornyok közben (pl a Balatono). Valaki azt mondta, hogy ennek a Föld görbülete is határt szab (amit 10 km távon nehezen hiszek el), míg a repülőgépről egyenesen nézünk és látunk lefelé.
2011. márc. 22. 16:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok...

Még tengeren a legjobb a helyzet geometria szempontjából, de ha ragozzuk, ott is "púposodhat" a viz, attól függően merre "jár" éppen a hold, mert ugye attól lesz az ár meg az apály...

2011. márc. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Tom Benko ***** válasza:
Nekem 2,13 méter jött ki. Szerintem elszámoltad.
2011. márc. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Kedves Tom!


A 2,13 méter gyanús. Az első válaszoló szerint 10 km-ről 8 méter minimum, egyszerű Pitagorasz tétellel, ha eltekintek testmagasságomtól. Ha felállok, 8 m-nél többet látok, nem kevesebbet.

2011. márc. 24. 10:04
 14/16 anonim ***** válasza:

Néhány képlet a megoldásra


[link]


DeeDee

***********

2011. márc. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Eddig volt már 8 méter, 2,13 méter, most ez utóbbi képlet szerint 4.7 méter... Mi az igazság?
2011. márc. 24. 19:37
 16/16 Tom Benko ***** válasza:

Na jó, de hol alkalmazta a Pithagorasz-tételt? Gondolom, a megfigyelőnél volt az érintési pont.

Igen, leellenőriztem. Ez nem igaz, az én megoldásom figyelembe veszi. Mindkét esetben. Tessék lerajzolni, utánaszámolni!

2011. márc. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!