Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kálium-nitrát+cukor alapú...

Kálium-nitrát+cukor alapú füstbomba arányokat, recepteket mondanátok?

Figyelt kérdés
Én a 6:4 arányt ismerem ti?
2011. márc. 23. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban csináltunk ilyet. Üres műanyag tormásdobozba tettük, meggyújtva jókora füstöt csinált:)

Nem olyan kényes az arányokra, akár fele-fele is jó, de ha a cukor kicsit kevesebb, mint a salétrom, jól elkeverve akkor is működik.

2011. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt nézz körül:


[link]

2011. márc. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!:)
2011. márc. 23. 13:30
 4/5 anonim válasza:
94%
Az a tanácsom hogy NE!Én csináltam és a sokadik alkalomnál(mindent mindig ugyanúgy csináltam)Főzés közbe kigyulladt és 1.5 méteres lángal égett,és szenecsém hogy pont lehajoltam valamiért,mert ha pot fölötte állva kevergetem akkor most nem írnék... Így is hogy megúsztam tele lett a hát füstel mindent beborított az olvadt anyag(mert fröcsköl)és egy napot takarítottam utánna.úgyhogy a tanácsom az hogy ne!tudok sokkal biztonságosabb recepteket ugyanolyan eredménnyel ha valakit érdekel írjon privát üzenetet!
2011. máj. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
50% kálium-nitrát 40% cukor és 10% szódabikarbóna mert az lassítja az égést és sokkal tovább füstöl.
2016. okt. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!