Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világegyetem tágulása...

A világegyetem tágulása lényegében a világegyetem teremtődése? Vagyis a tér és az idő a szingularitás óta is teremtődik?

Figyelt kérdés
Fel lehet így is fogni(az most nem lényeges h ki v mi által teremtődik)?
2011. ápr. 3. 00:11
 1/5 anonim válasza:

A tér és az idő az ősrobbanáskor teremtődött meg.


Az idő az biztos, hogy nem tágul.


Szerintem a tér az, ami a te szavaiddal élve teremtődik, mivel tágul az univerzum is.

2011. ápr. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Érdekes különben az egész dolog. Vajon mi lehet az univerzum határain túl? Az univerzum folyamatosan tágul, de valami csak akkor tágulhat ha van helye terjeszkedni nem? Sok a megválaszolatlan kérdés.
2011. ápr. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden filozófálás csak a mi kis tudatlan emberi eszménk.

Ki tudja hogy vajon mi az igazság.

Gondoljatok bele, 1000 évvel ezelőtt felakasztották aki azt merte állítani hogy a föld kerek.......

2011. ápr. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha azt a pénzt amit háborúkra költünk inkább tudományos kutatásokra áldoztuk volna sokkal kevesebb lenne a kérdőjel.
2011. ápr. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tér és az idő nem két külön cucc, hanem egyazon dolognak 2 dimenziója. Téridő. Ezért az univerzum tágulásával lassul az idő.


A termodinamika törvényei kimondják egyrészt, hogy energiamegmaradás van, másrészt, hogy anyagmegmaradás van. Ezen elméleteknek levezetése is van. Következik belőle, hogy a világegyetem létező dolgai már meg vannak teremtve, és se nem szűnnek meg létezni, se nem teremtődnek (anélkül legalábbis, hogy ellenkező irányú folyamat ne menne végbe). Hm. Tehát, ha te úgy akarod felfogni, hogy az univerzum folyton teremtődik, megteheted, hiszen pont azáltal van idő dimenziója a világnak, hogy minden pillanatban "átépítődik", vagyis egyszerre történik benne megsemmisülés, és teremtődés. De ezen két folyamat nem okoz nettó anyag- vagy energiaváltozást, szóval nem lesz több minden, ilyen értelemben nem teremtődik.

2011. ápr. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!