Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Talán a matematika teljes...

Talán a matematika teljes mértékben haszontalan?

Figyelt kérdés

(tudományfilozófiai értelemben)


Most sok ember megdöbbenve vádolhat hogy hülye vagyok, talán joggal, viszont úgy vettem észre hogy sok sok fizikai jelenségre nem tud magyarázatot adni pl: kvantummechanika egyes részei. Gödel nem teljességi tétele is arra utal, hogy valami baj van a gondolkodásunkkal. Lehetséges, hogy rossz úton haladunk?


2011. ápr. 6. 19:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
52%
na jó ha a kérdezőnek nem jó a válasz akkor válaszolok úgy,ahogy akarja...tudományfilozófia szempontból a kérdésed haszontalan,így felesleges rá válaszolni
2011. ápr. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

"A kérdező kommentje:


Barátaim. Tudományfilozófiai értelembe tettem fel a kérdést. Amúgy eddig One járt a legközelebb, ahhoz, amit tudni akarok. Gondolkozzatok, ne agresszívoskodjatok."


A kérdező ad bizonyosságot, hogy én a kiírt kérdésre próbáltam a lehető legjobban válaszolni...senki az égegyadta világon nem mondta, hogy a matematika minden helyzetben felesleges, vagy haszontalan...mivel gyakorlati szempontból eléggé fontos, sőt szükséges...de a kérdés még mindig nem erre irányult. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Jó. Filozófiai értelemben a gömbről is bebizonyíthatod, hogy kocak, de mi értelme??
2011. ápr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Az az értelme barátom, hogy amíg be tudjuk bizonyítani filozófiai értelemben, hogy a kör kocka, addig itt valami nagyon nincsen rendben.
2011. ápr. 8. 17:49
 25/28 A kérdező kommentje:
*Gömb. Pardon.
2011. ápr. 8. 17:50
 26/28 anonim ***** válasza:

Igen, a "filozófiai értelmetek".

Mondj egy ilyen KONKRÉT dolgot, ami szerinted nem stimmel.

Hátha ki tudjuk javítani.

2011. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
de ne a kvantumfizikával gyere,mert ott nem a matek a probléma:D
2011. ápr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért voltak köztük értékesek is, őket pontozással jutalmaztam.
2011. ápr. 10. 10:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!