Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik ilyenkor? (fényseb...

Mi történik ilyenkor? (fénysebességgel kapcsolatban)

Figyelt kérdés
Ha a fénysebesség 99,99%-val megyünk, akkor nagyon lelassul az idő. Akkor hogyha valami fénysebességgel megy (fény), akkor annak megáll az idő? Úgy értem, hogy így az azt alkotó részecskék (fotonok) örök "életűek"? (A részecskegyorsítóban is sebességgel hosszabítják meg a részecskék "életét", mert lelassul az idő.)Ezért gondoltam, hogy akkor a fotonok mivel fénysebességnél megáll az idő, "örök életűek." Ez az állítás szerint igazam van?
2011. ápr. 11. 23:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igazad van. Matematikailag igazolható, hogy a (vákuumban) fénysebességgel haladó foton számára "nem múlik" az idő.


Különböző anyagokban más és más a helyi fénysebesség. Extrém esetekben a foton átlépheti az adott anyagban az anyagra jellemző lokális fénysebességet, és ekkor egy másodlagos sugárzást (Cserenkov-sugárzást) bocsát ki. Ez a sebesség azonban bár nagyobb, mint a helyi fénysebesség, soha nem haladhatja meg a vákuumbeli fénysebességet - eddigi ismereteink szerint az az abszolút határ.


Pedro

2011. ápr. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen hosszú leírni. Keress rá arra, hogy "iker-paradoxon".
2011. ápr. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a foton elemi részecske és örök életű:D.
2011. ápr. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

nem a fény a leggyorsabb dolog a világon

csak Einstein vélte annak, és ez a hit megdőlni látszik


vizsgáltad már a fekete lyukat?

na, annak a fizikáját még nem ismerjük, de a CERN-ben már kísérleteznek vele.

2011. ápr. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Van olyan elmélet is, ami szerint a világegyetem öregszik, a fénysebesség fokozatosan csökken.


Vagyis akkor a foton is öregszik, lehet, h nem örök életű :)

2011. ápr. 12. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem azt jelenti, hogy a foton örök életű, mert pl. át tud alakulni az energiája elektromos energiává, és akkor megszűnik létezni a foton, hanem hogy a foton számára nem telik az idő, nem öregszik. Másképp szólva - a foton szemszögéből nézve - nulla idő alatt ér el testszőleges távolságra. Egy másik csillag kibocsátja, és már itt is van. A távolság a foton számára nem létezik. Továbbgondolva, egyszerre van jelen a világnak azokon a pontjain, amelyek az útjába esnek.
2011. ápr. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint, az én sajátidőmet nem nagyon zavarja, hogy mennyivel megyek. Ha a fénysebesség 99.9999% ával teszek egy kört a galaxisban, nekem nem tűnik fel semmi olyasmi, hogy lelassul az idő. Viszont mikor hazaérek, már nem lesz itt a Föld.
2011. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

egészségetekre

hányadikas koromban lesz annyi tudásom, h ezt megértsem?

2011. ápr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"nem a fény a leggyorsabb dolog a világon

csak Einstein vélte annak, és ez a hit megdőlni látszik "

- Ezt ki mondta neked? Akárki volt, jól átvert!


Valóban, amerikai és olasz tudósok is (egymástól függetlenül) kísérleteznek nagyobb sebességekkel, de EGYIKÜK SEM állította, hogy a relativitáselmélettel ellenkeznének az eredményeik. Az valahogy MÉG MINDIG igaznak látszik... :-D


Pedro

2011. ápr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

11:10 hát, nem csak attól függ, hogy hányadikas.. mármint szerintem középiskolában ez nem tananyag, és ha utána nem olyan szakon tanulsz tovább, nem is fogsz ilyesmiről tanulni..


De ha érdekel, ismeretterjesztő könyveket lehet találni a könyvtárban. Biztos neten is van információ.

2011. máj. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!