Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy autó fénysebességgel...

Ha egy autó fénysebességgel menne és közben felkapcsolná a lámpát, . Akkor az abból kiáramló fotonok kétszeres fénysebességgel haladnának? Érveket is írjatok ha lehet.

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Érdekes felvetés, de ha megvizsgálnád a relativitást, látnád, hogy nem, a fénysebességgel haladó autó fényszóróját fénysebességgel hagynák el a fotonok.


Na, itt jön a csavar: belülről ők megmérnék a fotonok sebességét, azt látnák, hogy a fotonok fénysebességgel hagyják el őket.


Viszont, te külső megfigyelő is azt látnád, hogy az autót fénysebességgel hagyják el a fényszóróból áradó fotonok. Ugyanis a fénysebességgel mozgó rendszerben torzul az idő (pont fénysebességnél meg is áll) így ott a mérési eredmények is torzulnak (hiszen a sebesség az megtett táv/idő) míg te, a külső szemlélő is azt látnád, hogy minden rendben van.


De igazából ez a téma kb másfél év akármelyik egyetem fizika szakán :D

2011. okt. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.
2011. okt. 8. 18:30
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
Ez teljesen részeg. Nem lehet fénysebességre gyorsítani egy autót se. A valóságban nem. Képzetetben és mesékben lehet, de arra a válasz is lehet bármi.
2011. okt. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13%
gyakorlatilag nem lehet elérni a fénysebességet egyszerűen lehetetlen.
2011. okt. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Arobi ***** válasza:
67%

Kérdező,a kérdésed kiváló ! Ez nem a tárgyban tudatlanok kérdése. Ők autóra fókuszálnak,de oly mindegy,hogy mit írunk,lehet fénysebesség kétszeresével haladó riksa is !


Az ilyen gondolkodók viszik előre a világot,ha nem is ők,mert nem volt hozzá kitartás,vagy stb.,de Őközülük kerülnek ki a nagy Tudósok !

Örülök a jó pár szintén gondolkodó hozzászólásnak,tanulságosak.

Többet hozzáfűzni én se tudok,amit ők írtak,én is csak hasonlót tudtam volna.


Üdv a gondolkodóknak ,és Ana Van der Val-nak,aki hasonló hozzánk. Az ő hozzászólásait sok helyen élvezettel olvasom.

2015. febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 miharminc ***** válasza:
Nem. A fénysebességgel haladó autó fényszóróját fénysebességgel hagyná el a fény, de a két fénysebesség nem adódna össze, mert a fénysebességnél nagyobb sebesség nincs. A fénysebességnél lassabban haladó fény sincs, mert a fény fénysebességgel halad. Mindig. (Lásd a híres kísérletet, mellyel az "éter" létezését akarták bizonyítani. Sajnos, a kísérletet végző két fizikus neve nem jut eszembe. )
2017. dec. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!