Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet meghatározni egy...

Hogyan lehet meghatározni egy háromszögnek a csúcsait, ha csak a felezőpontokat ismerem?

Figyelt kérdés

Példa felezőpontokra:

A1 (-2;1) B1 (4;-3) C1 (2;3)


A könyv megmondja a megoldást,hogy egy egyenletrendszer megoldásával kijönnek a csúcsok:

A (8;-1) B(-4;7) C(0;-5)


és koordinátarendszerben ábrázolva nekem is kijött volna ez az eredmény,de azt nem tudom,hogy mi az az egyenletrendszer,amit fel lehet írni ilyenkor! Segítenétek? KÖSZI!


2011. ápr. 14. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:

A felezőpontok koordinátája a csúcsok x és y koordinátájának számtani közepe. Jelen esetben ez azt jelenti, Hogy a C1 pont x koordinátája, az az (Ax+Bx)/2, vagyis 2, az y koordinátája pedig (Ay+By)/2.

Ha felírod az összes ilyen egyenletet, akkor 6 egyenletből 6 ismeretlent kell kiszámolnod és meglesznek a koordinátáid.

Például:

(Ax+Bx)/2=C1x

(Ay+By)/2=C1y

(Ax+Cx)/2=B1x

(Ay+Cy)/2=B1y


Ezekből a jobb oldalon ismert számok vannak, még a maradék két egyenletet felírod és megoldod Ax,Ay,Bx,By,Cx,Cy-ra, a csúcsok koordinátája pedig majd az A(Ax,Ay), B(Bx,By), C(Cx,Cy) lesz értelemszerűen.

2011. ápr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én inkább a szerkesztés menetében csinálnám a számítást:

Két ponton átmenő egyenes meredeksége (irányvektora)

Ezzel párhuzamos egyenes a harmadik ponton át.

Ezt háromszor végig csinálom, de mindet tudom ellenőrizni.

Ezután páronkénti egyenletrendszerből a metszéspont, ez is háromszor.

2011. ápr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!