Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha az egyenlö száru háromszögn...

Ha az egyenlö száru háromszögnek tudom a szögeit illetve a két egyenlö hosszú oldalának hosszát az A oldalt hogy tudom kiszámolni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
A szög egyenesen arányos a vele szemben levő oldal hosszával. ahogy az a oldal aránylik a b oldalakhoz, úgy aránylik a két alapszög a harmadik szöghöz.
2009. dec. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
legegyszerűbb ha lerajzolod és leméred sztem.
2009. dec. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
vagy csinálhatsz belőle két derékszögűt.
2009. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
uh emlékszem, hogy tanultuk, volt hozzá egyenlet. Ha itt lenne a matekkönyvem... gondolom olyat adnak fel házinak, amiről volt már szó órán. Átnézted a könyvet? (közben keresgélek)
2009. dec. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szinusztétel:

a/b=sinAlfa/sinBéta

2009. dec. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

C négyzet= A négyzet+ B négyzet +2AB cos alfa

nem ismerős? Ha leírod a háromszög adatait, segítek, mert így elég nehéz elmagyarázni

2009. dec. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az utolsó kettő jót mond, az első nem. A szögek és az oldalhosszak nem egyenesen aránylanak egymáshoz.
2009. dec. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
csatlakozom, szinusz tétel, vagy koszinusz tétel (a fölöttem lévő annyit elírt, hogy plusz 2ac kosz alfa helyett MINUSZ van.
2009. dec. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
és nem alfa hanem gamma
2009. dec. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!