Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Érdemes lenne akác erdőt...

Érdemes lenne akác erdőt telepíteni?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy megéri e akác fát telepíteni!

1 milliót szánnék rá.. mi mennyibe kerül, illetve milyen engedélyek kellenek hozzá? Milyen buktató tényezőkkel kell számolnom?

Teljesen kezdő lennék..

Minden információ érdekelne, kezdetektől a fakitermelésig..


Köszönöm


2011. jún. 30. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Érdemes. 3 év alatt úgy megnő, hogy ihajj!


Kivágod az erdőt, meglazítod a talajt kicsit, hogy jól megnőjön a következő adag is.


Fakitermeléshez kell egy jó traktor csörlővel, láncfűrész, a traktor mögé valami pótkocsi, amit bőven meg lehet rakni.

2011. jún. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is azt telepítettem mert büntetnek hogy ha gaz van a földeden főleg hogy ha parlagfű is van.

Én csak szedtem a magot, tavasszal szétszórtam de már most kis 30 centis csemeték vannak.

2011. jún. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Érdemes, de csak akkor, ha tudsz rá vigyázni is! A tél közeledtével egyes csoportok előszeretettel gyűjtik be a tüzelőnek valót. A környékünkön szép lassan egy egész erdőt elhordtak, és a tulaj kötelessége -saját költségén- újratelepíteni, különben büntetik!
2011. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Veszprém körül nem, itt nem bírnak vmit, pusztul az összes,sárgul, kiszárad, szóval előbb nézz körül, egészségesek-e a környéken!
2011. jún. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mi erdőnket is elkezdték kivágni a tolvajok, de csak párat vágtak ki. Tudjuk azt is, hogy kik voltak, mert egy cserfa volt az akácok között, és megtaláltuk a tettest.


És ezért kivágjuk inkább, minthogy mások vigyék el. Az akác gyorsan nő...

2011. jún. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az akác gyorsan nő, "igénytelen", köti a homokot (ezért kezdték telepíteni sok helyen), sok van belőle, gyorsan kitermelhető, a természetvédők feje pedig belilul, ha meglátják. Ugyanis könnyen kivadul, és hiába irtják, terjed. (Természetesen csak ott nem, ahol kéne neki, de a természetvédelmi övezetekben előszeretettel.)
2011. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2012. jún. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!