Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az lehet, hogy megrázott a...

Az lehet, hogy megrázott a hajszárító, miközben ki volt húzva? Azt a 2 izé egyikét fogtam meg. A laptopnál is tapasztaltam már ilyet. Vhogy nem rázott, szinte csapott, annyira nem fájt és bajom sem lett.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 17:04
 1/7 Silber ***** válasza:
Definiáld a "két izé" fogalmát. Dugalj kivezetései?
2011. ápr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oh igen, köszi XD nem jutott eszembe...
2011. ápr. 17. 17:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert van benne egy kondenzátor ami feltöltődik, és ha közvetlenül kihúzás után megérinted, akkor megráz. De ez nem vészes ám, nem kell megijedni. Idővel lemegy róla a töltés és akkor már nem ráz. Ha kihúzás után egy fémmel összekötötd a villa két ágát (pl egyszerre hozzáérinted egy fém törülküzőtartóhoz), akkor szikrázik egy szépet, és nem ráz meg.
2011. ápr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ok, köszi a választ.

Max meddig maradhat ott az áram? Mert egyszer elég soká érintettem meg és mégis megcsapott!

De már nem aggódom :P

2011. ápr. 17. 19:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

PC tápegység sokkal hatékonyabb!

Abba ha negyed óra után nyúlsz bele, akkor is simán kezet fog veled... én is leültem utána és végiggondoltam az életemet.

Óvatosan a háztartási cuccokkal: kéretik rendetetésszerűen használni. Különben lehetnek meglepetések!

2011. ápr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Max meddig maradhat ott az áram? Mert egyszer elég soká érintettem meg és mégis megcsapott!"


Egy kondenzátor elvileg elég sokáig megtarthatja a töltést. Elvileg nincs "maximuma", nyilván valójában nincs olyan kondenzátor, ami örökké tárolja a töltést, de lehet hogy jó sokáig. Nagyban függ pl a levegő páratartalmától is, meg hogy mennyire öreg a szerkezet, de egy jó kondenzátor pontosan attól jó, hogy sokáig rajta maradnak az elektronok, kicsi az önkisülése.

2011. ápr. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm a válaszokat, de a hajszárítóra gondoltam :P
2011. ápr. 18. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!