Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Most akkor hogy vannak a...

Most akkor hogy vannak a kromoszómák?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy a testi sejtjeinben 22 az ivarsejtjeinkben 23 pár kromoszóma van, de ezt hogy képzeljem el? (lehet most értetlenül fogom feltenni a kérdést), de nemtudom elképzelni felépítésileg, pl van egy testi sejtünk amiben van 22 pár és ott van egy ivari amiben van 23 de elméletileg csak a 23. pár felelős a nemünkért tehát akkor az a maradék 22 pár az ivariban ugyan az mint a testisejtben a 22 nem?
2011. ápr. 29. 00:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Egyébként azt, hogy a vérzékenység X-hez kötődő recesszíven öröklődő betegség, azt emelt szinten tudni kéne. Ahogy azt is, hogy az ivarsejtekben- ahogy azt az előbb írták- 23db kromoszóma van, és nem pár, mivel az ivarsejtek haploidok.

Nézd még át a genetikát, van még 1,5 heted!

És sok sikert az érettségihez!:)

2011. máj. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
köszi! egyébként meg képzeld el, hogy tudom a húha nem erre vonatkozott!
2011. máj. 1. 17:42
 13/16 anonim ***** válasza:

" A kérdező kommentje:

húha! te, (utolsó) mit tanulsz? nagyon vágod ezeket :)"


Genetikus vagyok, de ez mindössze középiskolás anyag. ;)

2011. máj. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
jó hát most égessetek be még jobban, de arról nem tehetek, hogy nem vettük át rendesen és igen nekem a könyvből nehezen felfogható a genetika akármennyire is egyszerűnek tűnik, vagy hát akkor ilyen rossz agyú vagyok mind1 mostmár..
2011. máj. 1. 20:18
 15/16 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem egyszerű a genetika, és nincs olyan könyv ami 100%-ig érthetően leírná! Különben meg, én az ökológiával vagyok úgy, mint te a genetikával... szóval, nyugi nem bántani akarunk.
2011. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
rendben :) csak kicsit ideges voltam
2011. máj. 2. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!