Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Állatorvosi pályáról, egyetemr...

Állatorvosi pályáról, egyetemról írnátok?

Figyelt kérdés
Ami eszetekbe jut. :) Egyetem, munka, stb.
2011. máj. 1. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Orvoshoz megy az állatorvos. Beül a székbe, a doki kérdezi:

- Na mi a panasza, hol fáj?

Mire az állatorvos:

- Jaaaa, hát így könnyű!


:-D Bocs, de nem hagyhattam ki! :-D


Pedro

2011. máj. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ismertem xD
2011. máj. 1. 16:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát, jobb lesz, ha egy fiatal állatorvost kérdezel meg. :)

Vagy fórumot nézegetsz.

Én is gondolkoztam már az állatorvosin, de úgy hallottam, hogy még keményebb (vagy szívózósabb), mint a humán orvosi...

2011. máj. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia! Én egy fiatal, 6 éve végzett állatorvos vagyok. Az állatorvosi egyetem nagyon nehéz, talán tényleg nehezebb mint a humán orvosi, hisz több fajt tanítanak. A magyar (és a közép-európai) egyetemek többsége az elméleti oktatásra helyezi a hangsúlyt, gyakorlat alig van (pénzhiány miatt általában). Hihetetlenül sok információt, latin kifejezést, számot követelnek a vizsgákon, így csak olyannak ajánlom, akiben van kitartás, jó agya van, és nem utolsósorban állatszeretete.Egyetem után elhelyezkedni nem könnyű, az állatorvosok terén (is) túlképzés van, rengeteg a kisállatrendelő, a nagyállatok száma meg csökkent az utóbbi években....Ezért sok az egyéb szakterületen dolgozó, vagy pályaelhagyó kolléga.

Nem rózsás a helyzet, de ha az a típus vagy, akinek gyerekkori álma, van kitartása, és agya is, akkor hajrá, biztosan sikerülni fog!

2011. máj. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy külföldön kezdem az egyetemet. De ha itt végzem el, akkor mekkora a kereslet külföldön az állatorvosok iránt, nem tudsz róla?
2011. máj. 2. 19:40
 6/8 anonim válasza:
Pontos adatokat nem tudok, mivel én itt kerestem munkát. Persze ez attól is függ, hogy mit értesz külföld alatt. Feltételezem, hogy nyugat-európai országot. Mint minden szakmából, ebből is sokan mennek külföldre a jobb kereset, és a nagyobb lehetőségek miatt. De itt is érvényes, hogy aki keres, talál. És ez érvényes külföldre, de Magyarórszágra is. Meg persze ha jó szakember az ember, akkor nagyobbak az esélyei...
2011. máj. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, Nyugat-Európára gondoltam. Még egy kérdésem lenne... Ha nem unod még. :)) A tantárgyaknál olyat olvastam, hogy informatika és biomatematika. Milyen szinten tanultatok infot? És biomatek alatt mit kell érteni?
2011. máj. 3. 16:20
 8/8 anonim válasza:
Info-nekünk nem volt, biomatematika -igazából statisztikai számítás, tele képlettekel. Ezek a "szükséges unalmas" kategóriába tartoznak. Kérdezz csak nyugodtan...
2011. máj. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!