Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy tudom kiszámolni írásban...

Parubaru kérdése:

Hogy tudom kiszámolni írásban egy szám szinuszát, illetve koszinuszát (valami algoritmusra gondolok)? Ha valakinek megven a Bonstejn:matematikai zsebkönyv, akkor abba bennevan, csak sajnos nekem nincs meg.

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem sincs meg. De ha hatványozni és faktoriálist számolni tudsz, akkor nincs probléma :) Ugyanis a sin és cos függvények végtelen sorként vannak definiálva.

cos(x) = summa n=0..végtelen( (-i)^n*x^(2*n)/(2*n)! )

sin ugyan ez, csak 2*n helyett 2*n + 1 van. Kiszámolod az első 4-5 elemet, utána már az n! olyan nagy, hogy elhanyagolható lesz az eredmény. Persze attól függ, neked mennyire pontosan kell.

2011. máj. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit én tudok, az a hatványsorokkal való számítás, a számítógépek/számológépek is így számolnak, viszont ez szerintem papíron elég macerás lenne, még akkor is ha elég gyorsan konvergálnak, azaz pl. már az első 16 elemet összeadva elég pontos ereményt kapnunk.

A hatványsorokat a wikipédián is megtalálod, jobb mintha én írnám le, mert az elég átláthatatlan lenne :)


[link]

itt keresd a "Definíció végtelen sorral" részt.

2011. máj. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Az ánuszát valakinek megtalálni úgy lehet.... jaj bocsánat, most látom elnéztem a kategóriát, tudományhoz nem értek, megyek vissza szextopicba.
2011. máj. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, taylor sor hasznos.


De őszintén: 2 tizedesjegyre: körző, szögmérő, vonalzóval lemér a leggyorsabb.

2011. máj. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 5. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!