Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol találok ÚJ matematikai...

Hol találok ÚJ matematikai felfedezéseket?

Figyelt kérdés
Tudnátok néhány oldalt javasolni ezzel kapcsolatban? Köszönöm :)
2011. máj. 8. 16:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
matematikai újságokban, folyóiratokban, amikre elő lehet fizetni (interneten általában dettó előfizetésért lehet letölteni vagy darabra megvenni a cikkeket).
2011. máj. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha ezt megoldod, akkor lehet, hogy Te leszel az első, mert nem biztos, hogy már megoldották és akkor Te leszel a felfedező:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..

2011. máj. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Például a matematikai tanszékek szemétkosarában, vagy az egyetem folyosóján található szemétgyűjtőkben.
2011. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem jók neked a régiek is.

Ha ide írsz, nem hiszem, hogy vagy azon a szinten, hogy az újakat megértsd.

2011. máj. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Tudományos újságokban is előfordul, pl Természet világa, Élet és tudomány.
2011. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Kedves 07:59, kezet foghatunk, Te sem tudtál használható tartalommal szolgálni.

2011. máj. 9. 15:50
 7/15 anonim ***** válasza:

Ó, hogyne, parancsolj:


[link]


Ha megérted, ígérem, egy A4-es oldal linket küldök ÚJ matematikai felfedezésekkel.


Ismerni kéne korlátainkat. A matematika régen nem ott tart, hogy jópár év egyetem nélkül megértsük a mostani kutatásoknak egyáltalán a felvetett kérdéseit.


Ez rám is igaz, természetesen.

2011. máj. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ha megnézzük az oldal alján lévő referenciákat, akkor azért ez nem olyan új dolog..


Az viszont igaz, hogy maga a kérdés elég érdekes, mert ha legalább meg lenne adva, hogy milyen témakörben. Teszem azt, én a magam területén új matematikai eredményeket is olvasgatok (pl. most egy olyan cikket, ami még meg sem jelent hivatalosan, tehát úgy hiszem lehet rámondani, hogy új), de ettől függetlenül az új eredmények (meg régieknek is) legalább a 99%ával nem tudnék mit kezdeni, mert lövésem sincs róla, nem az én területem.

2011. máj. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Tudom, Weierstrass a hőskorban élt, de meg kéne érteni az embereknek, hogy egy pár napos fellángolással nem lehet felfogni mindent. Ez jó elrettentő példának tűnt.

Ha pedig csak annyi kell nekik, hogy bebizonyították a Fermat- és a Catalan sejtést, mert annak még értik az állítását, akkor végképp nem értem őket.

2011. máj. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, tényleg. Valamire rájöttem. Hogy miért is nem szeretik a gyerekek a matematikát. Nekem ez egy házi feladat volt. Nem fellángolok és a világot sem vagyok hivatott megváltani. Egy egyszerű (mondhatni olyan primitív, mint én) kérdést tettem fel. De úgy látom a szakma "nagyjai" is inkább rögtön bántanak, mintsem EMBERI módon közölnének bármit is. Ez nagyon elszomorít. Ez az oldal azért jött létre, hogy kérdezhessünk. Elnézést kérek, hogy megtettem. És azt is nagyon sajnálom, hogy az oldal ilyen színvonallal rendelkezik. De az még fájóbb, hogy nem is tesz ellene senki.

Továbbá szégyellem magam, hogy tényleg teszek fel kérdéseket... méghozzá ilyeneket... nem is értem... valószínűleg nem abból tanul az ember, ha kérdez. Ha egyszerűen nem tud valamit...

:(

2011. máj. 10. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!