Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért látjuk máshol a csillago...

Miért látjuk máshol a csillagokat, mint ahol vannak?

Figyelt kérdés
Megköszönném, ha valaki ezt röviden elmagyarázná!
2011. máj. 14. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Mert a fénynek is van sebessége, és a csillagok messze vannak(300.000 km/mp ráadásul minden körülmények között annyi). Plusz a közbenső gravitációs hatások is görbítik a fényt.

Elég rövid?

:)

A napból érkező fény is 8 percet "késik". Tehát a nap 8 perccel ezelőtt volt ott, ahol most látod.

2011. máj. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem azt akartad írni hogy: nem minden körülmény között ??
2011. máj. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezek jó ötletek, esetleg még más? pl. Doppler-effektus mennyire játszik itt?
2011. máj. 14. 15:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak annyit, hogy a távolodó csillagok színképe a vörös felé tolódik el.
2011. máj. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Én elméleti szinten nem értek egyet ezzel, mármint magával azzal, hogy ha a fénysebességnél gyorsabban mész akkor utazol az időben... én nem rég hallottam, hogy érzékeltek valami anyagot/testet ami a fénynél 2x-3x gyorsabban ment. Persze nem feltétlen hiszem el ezt sem :)

És eleve van a sötét anyag... bonyolult:P

2011. máj. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És mi köze a sötét anyagnak a kérdésemhez? Tudom, semmi. Köszi :D
2011. máj. 14. 19:09
 7/9 anonim ***** válasza:

A fénynél nem lehet gyorsabban menni. Sokan nem képesek felfogni, de ez egy határérték. Fénysebesség környékén már nem érvényesek a mechanika hétköznapokban tapasztalt törvényszerűségei.

Ha megközelíted a fénysebességet, már akkor utazol az időben (számodra kevesebb idő telik el, mint a környezeted számára).

A sötét anyagnak a gravitációhoz van köze: a csillagok pályájához.

2011. máj. 15. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok időben utazni, és ismerem Einstein relativitás-elméletét. Tudom, hogy a vákuumbeli fénysebesség nem relatív érték. Ismerem az idő-dilatációt. De azért köszönöm a haszontalan választ.
2011. máj. 15. 12:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem neked szólt, hanem az első válaszolónak, neked STFU!
2011. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!