Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van az űrön túl? Olyan nem...

Mi van az űrön túl? Olyan nem létezik hogy végtelen!

Figyelt kérdés
Ja és még egyvalami: szerintem igenis vannak földönkívüliek. gondoljunk bele mekkora az űr. ahova sehogyan sem látunk el nem tudhatjuk nincsenek-e meg a megfelelő életfeltételek.
2011. máj. 16. 17:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van végtelen, nem hinném, hogy lenne egy rohadt nagy vasbeton teknő a világűr körül, amire 100m-ként fel van írva, hogy "bocsi fiúk lányok, itt a vége, fordulj vissza az űrhajóval"
2011. máj. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Az űrön túl van az Úr. Vagy Úr vagy újabb űr.
2011. máj. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Nipedril :DDDDDDDDD


A világegyetem a tudomány jelenlegi állása szerint végtelen,de mégis vége van. Ha folyamatosan egyirányban haladsz, akkor is mindig ugyanoda jutsz vissza...olyan mint a végtelenített háttér a Hanna-Barbera rajzfilmekben :D

2011. máj. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit nevezel űrnek?

A világűrön túl nincs semmi. A világűr végtelen. Az más kérdés, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a benne lévő anyag is végtelen rétben van kiterjedve.

A mindenkori űrkutatás a világűrnek csak azt a részét képes vizsgálni, amelybe az ősrobbanás óta elfuthatott a fény. Azon túl fogalmunk sincs, hogy mi van.

Ha elfogadjuk, hogy az ősrobbanás előtt nem volt semmi, nem volt semmilyen anyag a mindenségben, akkor ezen a határon túl csak a végtelen üresség van. De, mint mondtam, ezt nem tudhatjuk.


"Ja és még egyvalami: szerintem igenis vannak földönkívüliek. gondoljunk bele mekkora az űr."


A nagy számok törvénye alapján igen valószínű.

De kérdés, mit nevezel földönkívülinek.

Az, hogy van élet más bolygókon is, nem jelenti azt, hogy az több egysejtű organizmusoknál. Azzal meg aztán marha sokra megyünk. Intelligens élet pedig sokkal kisebb a valószínűsége, hogy legyen, de az sem kizárt.

2011. máj. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha a tér az ősrobbanás óta alakult csak ki, akkor az ősrobbanás előtt nem lehetett tér sem!
2011. máj. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az egész ott kezdődik, hogy minden végtelen. Az a jelenség, amit az atom elmélet feltételez - ha egy darab sajtot félbevágsz, a fele akkora darabot is félbe vágod, és ezt így folytatod, egyszercsak nem tudod tovább félbevágni - nem létezik! A tér 3 dimenziója, és az idő, mint negyedik dimenzió, olyan, mint egy egyenes. Nem szakasz, egyenes. Nincs eleje, és nincs vége, világunkban minden, amit észlelünk és mérünk, egy viszonylagos pont a dimenziók végtelen egyenesén. Másik: Amíg nem találkoztunk földönkívüli élettel, nem tudjuk bizton állítani létezésüket. Addig is nekem megteszi a 99,9%-os valószínűség. :)
2011. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Vree ***** válasza:

Lol, a kérdésről ez az idézet jut eszembe: "A végtelen olyan borzasztó gondolat. Úgy értem, mikor ér véget?"


Szerintem ha elfogadtad azt hogy vannak negatív számok akkor azt is el tudod fogadni hogy van olyan hogy végtelen. :D


Egyébként ha jól emlékszem a húrelméletből akkor lehet hogy más univerzumok. Amik időnként a mi univerzumunkba ütköznek és ez okozza az ősrobbanást. :D

2011. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Vree ***** válasza:
100%

Mellesleg a kérdező meg is válaszolta a kérdést: ha nincs végtelen, akkor az univerzumon túl sincsen semmi. Ezt jelenti a véges.


Igazából amivel primitív aggyal gondolkozunk az az hogy egy végtelen térben véges dolgok vannak. Nem vagyunk felkészítve a szokványos tapasztalataink által sem arra hogy végtelen dolgokról gondolkodjunk (igen, de csak véget ér egyszer?), sem arra hogy véges tereket képzeljünk el (jó, jó, de mi van UTÁNA?) A kérdező képzavara is szerintem ezt tükrözi.

2011. máj. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
És mi van a nyúlon túl ?
2011. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
menj és nézd meg xD amugy gondoltatok már bele abba, milyen lenne, ha már csak 1 szimpla légüres térben lennél? Akkor milyen lehet a semmi? XD
2011. máj. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!