Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 2 zöld szemű szülőnek lehet...

2 zöld szemű szülőnek lehet barna szemű a gyermeke?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy ez nem valószínű, de nem tudom, hogy igazam van-e. Genetikailag ez hogy működik?
2011. máj. 21. 14:25
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem lehet barna szemű. Amúgy nekem apukámnak sötétbarna szemei vannak, anyukámnak sötét(méreg)zöld színű a szeme, nekem meg tengerkék bociszem.. :) ráadásul nálunk a családban senkinek nem volt kék szeme.

Szóval bármi előfordulhat.

2011. máj. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk anyámnak és apámnak is barna a szeme, én mégis kék szemű lettem. Szóval szerintem simán megeshet.
2011. máj. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
90%
Anyu szeme zöld, apué is zöld, az enyém kék lett, a húgomé pedig barna. Lehetséges :) Én mamám szemét örököltem, húgom pedig másik mamámét.
2011. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 napietus válasza:
81%

persze. attól függ, milyen szeműek a nagyszülők, de gyakorlatilag bármilyen színű szeme lehet, mert van, amikor bizonyos tulajdonságok (pl. szem-hajszín) generációk után ütköznek ki újra (atavizmus). olyan is volt, hogy egy néger házaspárnak fehér gyereke született, genetikai vizsgálat volt, a férj az apa. valamelyikük ősének volt valamikor egy fehér emberrel kapcsolata, így kerültek a gének a családba. és az ő gyerekükön jött ki.


érdekes dolog ez, embereknél is, állatoknál is (tenyésztők tudnának mesélni...)

2011. máj. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim válasza:
89%
Megeshet. Nem csak szülőktől örököl a gyermek, hanem további felmenőktől is.
2011. máj. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
22%

"tenyésztők tudnának mesélni..."


...és a postás is:-)

2011. máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim válasza:
18%

Látom sok helyen járt anyu tilosban:D

A sok kakukktojás:D

2011. máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
81%
Miért járt volna tilosban? A szemszín nem olyan, mint a vércsoport. Akkor járnak tilosban, ha se nem az apa, se nem az anya vércsoportját nem örökölte a gyerek,de még ilyenkor is előfordul,hogy ők a szülők, bár azért ekkor már elég erős a gyanú, hogy nem.
2011. máj. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
89%

A helyes választ Napietus adta.

(egy kis genetika)

2011. máj. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
52%

Nem lehet.

Mert itt az uralkodó-lappangó öröklésmenet az érvényes.

A barna színért felelős gén elnyomja a zöld színért felelős gént. Ha valaki barnaszemű, attól még örökítheti a zöld szemet. De ha zöld szemű, akkor nem hordozza a barna szemért felelős gént.

Tehát, ha a szülők hordoznák a barna szem gént, akkor barnaszeműek lennének. De mivel zöld szeműek, ezért nem hordozzák. A baba sem fogja.

2011. máj. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!