Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy is van ez az ikerparadoxo...

Hogy is van ez az ikerparadoxon dolog?

Figyelt kérdés

Wikipediát olvastam de nem mindenhol egyértelmű.


Tudtok linkelni olyan oldalt ami jól elmagyarázza a dolgot?


2011. máj. 22. 19:01
 1/5 anonim válasza:
100%

A lényeg!

Az idő múlásának a szemléltetése.

Vegyünk egy ikerpárt. Azonos genetikai adottságok.

A bizonyítás: minél gyorsabban halad valaki, annál lassabban telik az idő.

Tehát ha feltételezzük, hogy közel fénysebességgel közlekedünk, miközben egyenes vonalú egyenletes mozgást végzünk, az idő lassabban telik, mint a viszonylagos földi nyugalomban.

Tehát a másik ikerpár idősebb lesz-vagyis az aki a földön maradt nyugalomban.

Ez afféle valós időutazás a jövőbe.

Persze az ember nem tudja ezt a jelenlegi tudásával megcsinálni.

2011. máj. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dehogynem tudja, csak nem látványos különbséggel :) Az űrhajósok, akik a Holdra mentek, pár tizedmásodperccel fiatalabbak voltak, mintha a Földön maradtak volna, és a Nemzetközi Űrállomás személyzete is pár ezredmásodperccel fiatalabb marad :)
2011. máj. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én értem a dolgot,de azt el tudnátok magyarázni,hogy ebben az esetben biológiailag is fiatalabbak/idősebbek lesznek/lennének az emberek?Tehát ha a két embert aki a földön marad és aki az űrben fénysebességgel halad összehasonlítanánk sok idő múlva akkor az egyik ősz öreg bácsika,a másik meg fiatalember maradna?Vagy a biológiai folyamatok ugyanúgy játszódnának az űrben is,mint a Földön és csak a mi viszonylataink szerint maradna fiatal?
2011. máj. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, biológiailag is fiatalabb lesz (kimérték már atomórával. Az egyik pár hetet keringett a világűrben, a másik pár hónapot ment hangsebességgel utasszállító gépeken. Mindkettőn ki lehetett mérni az időkülönbséget).


És a fentiekkel ellentétben nem a sebesség számít, hanem a sebesség és a gyorsulás együtt.


A magas légkörben keletkeznek olyan részecskék, amelyek rövid életűek és elvileg nem érhetnék el a földfelszínt. Azért érik el mégis, mert nagyon gyorsak és lelassul az idejük.

2011. máj. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
és ami wikipedián van az helyes? úgy értem nincsenek benne elvi tévedések, ugye?
2011. máj. 23. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!