Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Agyrázkódás után milyen...

Agyrázkódás után milyen károsodások léphetnek fel? .

Figyelt kérdés
kb. egy-két hónappal agyrázkódás után milyen tünetek léphetnek elő? egyensúlyprobléma?
2011. jún. 4. 00:06
 1/4 anonim válasza:
Én csak kegyetlen rosszul voltam. Fejfájás nagyon sok évig és kiszáradtam.
2011. jún. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Tartós agykárosodás is felléphet, például elkezdesz a Gyakorikérdésekre járni.
2011. jún. 4. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nekem súlyos agyrázkódásom volt mondjuk ha koncentráltam valamire akkor megfájdult a fejem de ez is idővel elmúlt.

Sikerült egy hatalmasat esnem bicikli ugratás közben.


Súlyosabb esetben előfordul az úgynevezett agyrázkódás követő szindróma jelentkezése, melynek tünetei akár hetekig is elhúzódhatnak és a következőkből áll:


* Változás a koncentrációs képességben, gondolkodásban.

* Állandósult fejfájás, látászavar.

* Megváltozott alvási szokások: a sérült képtelen aludni, vagy túlzottan aluszélkonnyá válik.

* Megváltozott magatartás: A sérült minden látszólagos ok nélkül dühös, szorong.

* A korábbi tevékenységek iránti érdeklődés elvesztése.

* Szexuális vágyban bekövetkező változás.

* Szédülés, fejfájás, koordinációs problémák.

2011. jún. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is biciglivel estem fejre, még anno, 1-2percig el voltam ájulva, a szemeim fennakadtak, a nyelvem kilógott, és úgy érzem hogy koncentrácis zavaraim vannak, de a fejem nem fáj.

Utolsó: neked mindegyik tünet megvan?

2012. aug. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!