Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol lehet venni szódium...

Sunrise kérdése:

Hol lehet venni szódium acetátot? Vagy késziteni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. jún. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha tisztában vagy a mólnyi mennyiségekkel és tudod mérni őket akkor 20%-os ecetből és vízmentes mosószódából házilag is könnyű csinálni, és olcsóbb.
2011. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerinted ha tudná, akkor szódium-acetátot írt volna nátrium-acetát helyett?
2011. jún. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá mosószóda. A konyhasó is megteszi. Mi egy gyermekkori jópajtásommal valami okból sokszor csináltunk. Ecetbe só, pezsgés, majd bepárolás. A keletkező fehér színű por nagy része Na-acetát. ( in English sodium-acetate)
2011. jún. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát utolsó sajnálom de, ha nem értesz hozzá, akkor inkább ne írd le, mert csak rosszra tanítod a kicsiket. Ugyan is az ecetsav gyengébb sav mint a sósav(a "konyhasó" a nátrium, hidrogén-kloriddal alkotott sója). Így nem fog sóval a sav reagálni. Valószínüleg elírtad, esetleg mikor kicsik voltatok nem tudtátok hogy az nem só, hanem SzódaBikarbóna(NaHCO3) esetleg mosószóda(Na2CO3)...
2011. jún. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Logikus, amit írsz, de tényleg konyhasót használtunk, és pezsgés is volt, vagy a fene tudja logikus-e, amit írtál. Persze már rég tanultam kémiát, de nem látom be, hogy egy olyan vizes oldat bepárlása után, amelyben szabadon kószálnak nátrium, klorid, hidrogén hidroxil ionok és acetát csoportok, miért ne keletkezhessen nátrium acetát só.
2011. jún. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én ecet+só összeöntésekor nem nagyon tapasztaltam változást (bár régen volt, lehet, hogy picit pezsgett) csak nagyon büdi lett (nem ecet, hanem olyan nemis tudom milyen szag...)
2011. jún. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!