Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne, ha valami átlépné...

Mi történne, ha valami átlépné a fény sebességét? Vagy nem is történne semmi?

Figyelt kérdés

Pl. ha egy kavics a fény sebességénél gyorsabban repülne, történne-e valami a kaviccsal?

(Más kérdés, hogy ha ember lépné túl, azt látná, ami előbb volt, nem ami a jelenben van. De attól függően, hogy mit lát, még nem csöppenne vissza a múltba.)


2011. jún. 8. 18:44
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

Einstein megállapította,hogy a fényre hat a gravitáció,vagyis egy kellően nagy tömegű égitest mellett elhaladva a fény elhajlik.Itt jön a képbe az én problémám!!A gravitáció csak egy tömeggel rendelkező részecskére hat.Vagy pl a fekete lyuk elnyeli a fényt..Ha a fotonnak van tömege,akkor hogy haladhat fénysebességgel?Mert ugye egy tömeggel rendelkező részecskét fénysebességre gyorsítani elvileg nem lehetséges..

Szerintem lehetséges a fénysebesség elérése,csak most ezt még nem tudjuk megoldani.

Az idő akkor tényleg megáll.És ki tudja...lehet,egyszer így válik valóra az időutazás...

2011. jún. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
77%
A tachyon-ok, mint részecskék/hullámok gyorsabban haladnak a fénynél, és szerintem egész jól vannak.:)
2011. jún. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
A fénynek csak nyugalmi tömege nincs.
2011. jún. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

A relativitás egyáltalán nem zárja ki a fénynél gyorsabb részecskéket. Azt zárja ki, hogy fénysebesség alatti részecske nem gyorsulhat fénysebesség fölé. Tehát vígan lehet anyag akár százezerszeres fénysebességnél is, viszont az az anyag sohasem lassulhat fénysebesség alá :)


Aki pedig kérdezte, hogyan hat a fotonra a gravitáció:


[link]


"Mint minden kvantum, a fotonnak is vannak hullám- és részecsketulajdonságai; teljesül rá a hullám-részecske kettősség." Tehát egyszerre hullám, és részecske is, így hathat rá a gravitáció.

2011. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Amíg Einstein nem publikálta a relativitás elméletét,addig Newton nézeteire alapozott a fizika.Ki tudja,hogy mikor jön egy újabb Einstein...
2011. jún. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Ha valami tömeggel rendelkező (pl kavics) eléri a fénysebességet, az azt jelenti, hogy végtelen tömege lesz. (einstein) A végtelen tömeg végtelen gravitációval jár, tehát ha valami eléri a fénysebességet, akkor abban a pillanatban összeroskad az Univerzum, mert a tárgy magába szippant mindent.
2011. jún. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Annak lassul le az idő aki közel fénysebességgel halad az éterben,és nem a külső szemlélőnek !! Egy ikerpárból... az aki fénysebességhez közel halad,lassabban múlik az ideje,tehát a mondjuk testvérének aki a földön maradt (mondjuk 20 évet)..a gyorsan száguldó tesónak meg csak (sac/kb/10 évet öregedet.

Csak azért írom le,mert valaki fordítva írta le a paradoxont a kommentelők közt .

A kérdésre válaszolva : elérni lehetetlen a fénysebességet a mai ismert fizikai törvények alapján,és nagyon úgy néz ki hogy ez sérthetlen .

2011. jún. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Másik dimenzióba kerülne!
2011. jún. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

"Einstein megállapította,hogy a fényre hat a gravitáció,vagyis egy kellően nagy tömegű égitest mellett elhaladva a fény elhajlik.Itt jön a képbe az én problémám!!A gravitáció csak egy tömeggel rendelkező részecskére hat.Vagy pl a fekete lyuk elnyeli a fényt..Ha a fotonnak van tömege,akkor hogy haladhat fénysebességgel?Mert ugye egy tömeggel rendelkező részecskét fénysebességre gyorsítani elvileg nem lehetséges.. "


Nem a fényre hat a gravitáció, hanem magára a térre! a tér görbül meg és egy görbe térben egyenesen haladó foton pályája a külső megfigyelő számára -természetesen- görbének tűnik. Ez ennyire egyszerű.

2011. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
És amit még senki nem említett, a fénysebesség megközelítésekor a testek a mozgás irányában megrövidülnek! A határsebességnél azaz a fénysebesség elérésekor megszűnne a hosszúságuk, két dimenziós testté (?) alakulnának át.
2011. jún. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!