Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gazdasági matematika vizsgafel...

Gazdasági matematika vizsgafeladatok magyarázata egyszerűen?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy tud-e valaki olyan oldalt, vagy anyagot amiben egyetemi szintű gazdasági matek vizsga anyagának a feladatait magyarázzák el. Fizetős oldal nem kell, mert úgyse tudom kifizetni :)

a típusok - valószínűségi változó lehetséges értékei (táblázatos), Cramer szabály, f(x,y) függvény szórásnégyzete, stac. pontok stb., kszí valségi változó sűrűségfg-e, interkvartilis stb.

Szóval ezekhez hasonló feladatoknak a lényegét emberi nyelven. Nem érdekel az elmélet, csak az, hogy mit kell csinálni egy-egy feladatnál. A kettesre hajtok szóval csak óvatosan :D


2011. jún. 10. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem ez a kérdés már ott bukott hogy: gazdasági matematika - egyszerűen. :D bocs, nem tudok, de szerintem más sem fog, annak meg nincs értelme hogy betanuld a feladatot, meg nem is nagyon lehet, ahány féle van.. inkább meg kellene tanulni a szabályokat! :O sorry
2011. jún. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem ez a szakterület az ahol el szeretnék helyezkedni, ez csak egy szűrőtárgy amivel kidobálják a diákokat. Eddig se tanultam meg a szabályokat, most se akarom, mert nem érdekel és még van mellette 5 másik tárgy amiből vizsgáznom kell. Van a vizsgám 6 gyakorlati feladat, ezeket akarom csak megcsinálni, a mélyebb elméleti része nem érdekel
2011. jún. 11. 10:26
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


így néz ki egy vizsga nagyjából

2011. jún. 11. 11:44
 4/5 anonim válasza:

Determinánst Szájrusz szabály szerint számíthatod ki a legkönnyebben, majd ki kell számolni x-et, ha harmadfokú az eredmény, akkor lehet, hogy szét kell bontani pl (x-1)(x+2)... alaka. Cramer-hez ki kell írni egy mátrixba az együtthatókat, vigyázni kell hogy azonos változók azonos oszlopba kerüljenek, meg kell nézni, hogy D = det(A) ≠ 0 ha 0 akkor szaar van a lecsóban. Utána meg egyszerűen a képletet kell használni: xj=Dj

/D Tehát kell csinálni új mátrixokat az eredmény oszlop felhasználásával, ami az xj-edike.

Stacionárius helyet pedig a f’(x)=0 adja meg, ez már bonyolultabb, deriválni kell a függvényt, majd különböző megoldásokkal található meg, neten sok leírás található. A valószínűség számításos feladatok távol állnak tőlem.

2011. jún. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mármint lehagytam a végét, hogy a Dj-ediket ki kell cserélni, Xj-edikre.
2011. jún. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!