Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ajánlotok nekem egy jó csillag...

Ajánlotok nekem egy jó csillagászatról szóló könyvet, ami az alapoktól kezdi bemutatni a világegyetemet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 10:29
 1/3 dellfil ***** válasza:

A távcső világa. Kulin György és Róka Gedeon szerkesztette.

Talán a mai harsány "ismeretterjesztő" művek mellett kicsit száraznak fog hatni, de minden hasznosat meg lehet ismerni belőle a csillagászatról, a világegyetemről.

"A távcső világa az egész Világegyetemet mutatja be: az égitestek fejlődésétől a Világegyetem szerkezeti kutatásain keresztül - a jelenlegi űrkutatási eredményekig..." Írja a fülszöveg.

A könyv 1980-as kiadás... :) De nem elavult! Maximum egy két kis részletében túlhaladott, de a lényegen ez nem változtat.


dellfil

2011. jún. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. jún. 12. 14:12
 3/3 anonim ***** válasza:

„A Tudás Könyvtára: Csillagászati kislexikon” (1998)

Ez egy „zseb-lexikon”, ami több mint 1000 címszót, és a mai napig rengeteg hasznos információt tartalmaz – kezdőknek kiváló… :)

„…Képzeletbeli utazásra invitál az Univerzum legrejtettebb titkainak feltárására. Megismerhetjük Naprendszerünk bolygóit és holdjait, az üstökösöket, és választ kaphatunk arra is, hogyan születtek, élnek és halnak meg az égitestek…”


De ha az alapok mellett az aktualitások is érdekelnek, (viszonylag!) egyszerűbb csomagolásba öltve, akkor: „Meteor MCSE magazin”.


Üdv., a klubban! :)

2011. jún. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!