Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Most akkor mikor van a nyári...

Most akkor mikor van a nyári napforduló, júni 21, vagy szent iván napján?

Figyelt kérdés
a wikipédia 21 et mond, illetve azt, hogy magyarországon 24.én ünneplik, szent iván napján, de hogy állítólag csak a kereszténység miatt? akkor most rosszul ünnepeljük? illetve a téli napfordulóra is 2 időpontot láttam, gondolom a (szerintem) téves szent ivános napfordulóhoz számítva. azt értem, meg írták, hogy szokott lenni eltérés, de a juni 21 helyett a 24 az már sok. most akkor mi van, mikor van a leghosszabb nappal? és azt lehet tudni, hogy aznap mikor fog lenyugodni a nap? köszi
2011. jún. 12. 22:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszolónak üzenném, hogy nézzen utána a pogány és keresztény ünnepek kialakulásának és meg fog lepődni.


A legtöbb keresztény ünnep kapcsolódik valamilyen pogány ünnephez, a pogány ünnepek pedig (ó milyen meglepő) kapcsolódnak a csillagászati, meteorológiai és egyéb természeti eseményekhez.


Biztos meglepő, de a valóságban Jézuska sem a téli napforduló környékén született ám, és a húsvét sem véletlen van pont a napéjegyenlőség utáni első holdtöltét követő vasárnap.

2011. jún. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!