Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 3-4-es jegyekkel nehéz bejutni...

3-4-es jegyekkel nehéz bejutni kémia, fizikaszakra?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 23:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha teszel egy jó érettségit, nem lehetetlen, de legalább a felvételi tárgyakból illene 4-5 jegyeket szerezned, + emelt szintű érettségit tenned legalább egyből - ez már követelmény is, nem?
2011. jún. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Megleheteosen alacsonayak a ponthatarok mar jo regen a term.tud. szakokra. Bejutni ilyen jegyekkel se nemlehetetlen se nem nehez. A kerdes inkabb az, ha eleve gimiben 3as, 4es vagy, akkor a sokkal nehezebb egyetemi kovetelmenyeknek hogy tudsz majd megfelelni? Ezeket a szakokat csak akkor ajanlom, ha maximalisan elszant vagy a dologgal kapcsolataban.
2011. jún. 13. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Silber ***** válasza:
Bejutni könnyű. Tavaly előtt PE kémiára 212 volt a ponthatár. Viszont bent maradni oltári nehéz. Ha nem vagy 4-5-ös matekból, fizikából, kémiából, akkor nem fogod tudni elvégezni a nívósabb helyeket (BME, PE, PTE-ről nincs információm, milyen a besorolása). Esetleg próbálkozhatsz azon helyeken, ahol ez egy mellékes profilú szak (NYME, EKF). Nagyságrendekkel kisebb a követelmény. Viszont hátránya, hogy nem is ismerik el őket szívesen.
2011. jún. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

tök felesleges a jegyeket nézegetni

én most felvételiztem, úgyhogy jobbról-balról-elölről-hátulról megnéztem, számolgattam, próbálgattam

és az jött ki, hogy tök mindegy hányas vagy, csak az érettségi legyen jó. (persze, általában ha valakinek a jegyei rosszak, akkor az érettségi sem fog sokkal jobban sikerülni- amire én rácáfoltam, de csak úgy, hogy egy évig nem jártam suliba, hanem érettségire készültem)

2011. jún. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Silber ***** válasza:
59%
Itt nem az a lényeg, hogy bekerül-e vagy sem. Simán bekerülhet. De miért kerüljön be, ha nem fogja tudni elvégezni? Igen, van olyan ember aki képes elvégezni így, mert hirtelen lesz egy partszakadás a fejében és észhez hap. De ez ezerből egy. Amennyiben a kérdező ilyen, szíves örömmel elnézést kérek. De még mindíg tartom az álláspontom, miszerinte hármasokkal NINCS helye természettudományos képzésben embernek.
2011. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
utolsónál a pont,én nem szeretnék olyan fizika tanárt,aki 3as volt belőle gimiben,kutató meg értelem szerűen úgyse lesz belőle,de remélhetőleg tanár se
2011. jún. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nos én kémia 4 essel fogok most egy rős vegyipari szakközépbe menni. hozzátenném ottoni tanulás nálkül vagyok erős 4-es
2011. jún. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tom Benko ***** válasza:
06.13. 10:4-nek: EKF-en mióta mellékes profilú szak a fizika vagy a kémia?
2011. jún. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tom Benko ***** válasza:
Bejutni könnyű. Bennmaradni nehéz.
2011. jún. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Silber ***** válasza:

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:23


Azért (is), mert tanárt, és nem szakembert képző főiskola. Két volt osztálytársam is ott van kémián. Mellesleg fizika szak már nem is indult, előbbire tavaly 248 volt a ponthatár, ahova 20 embert vettek fel.

BME: Vegyészmérnöki: 143 felvett ember, 418 ponthatár

PE (Régebben: Veszprémi Vegyipari Egyetem, 1949-ben vált ki a BME-ből): Kémia: 34 felvett ember, 211 ponthatár. Vegyészmérnöki: 59 felvett ember, 319 ponthatár.

És valamiért a nevét sem hallom a berkekben...

2011. jún. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!