Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » ELMÉLETBEN egy full sík...

ELMÉLETBEN egy full sík terepen egy akváriumba vizet teszünk. Ki lehet abból szívni az összes vizet egy gyenge szivattyúval? Szóval hogy 1 méterről nem vonzza a vizet. (mondjuk ha csak egy ponton; pl a közepén szívjük)

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 12:49
 1/4 Ludens ***** válasza:
A felületi feszültség miatt természetesen csontt szárazra nem lehet szívni az akváriumot de nagyrészét elméletben kilehet szívni.
2011. jún. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

elméletben


ha minden tökéletes, se szennyeződés, de még rácsszerkezeti hiba sincs semmiben (ami lehetetlen), akkor, ha a szívócső aljának a távolsága az akvárium aljától kisebb, mint a vízmolekula méretének kétszerese, nagyobb, mint egyszerese, akkor zsárazla lehet szívni. egyébként nem.


ja és a föld ne forogjon, ne keringjen és tökéletesen egynemű legyen a gravitáció is. (olyanok, hogy szélcsend, tökéletesen egynemű megvilágítás és hasonlók nem is teszek említést, mert az egyértelmű)

2011. jún. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ludens ***** válasza:

Tisztelt válaszoló 13:19



Nem igazán értem a rácsszerkezetre vonatokozó részt, ez az adhéziós erő minimalizálására szolgálna?

Mert ha az üveg rácsszerkezete hibátlan akkor ugyan csökkenhet az adhéziós erő, de a folyadék részecskéi között a kohéziós erő ugyyan annyi marad. Ezt tekintve akkor ha jól értem a kitételeket annyivval kéne módosítani, hogy a szivattyú szívóerejének nem lenne szabad nagyobbnak lennie az adhéziós erőtől (hisz ha nagyobb akkor megszakadhata vékony folyadék rétegben a foytonoság mivel azadhéziós erőnek köszönhetően minél kisebb fajlagos felület kialakítására törekszik a folyadék) , de nagyobbnak kell lennie az adhéziós erőnél, hogy ne lépjen fel nedvesítő hatás és a víz ne "ragadjon " az üveghez.

2011. jún. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ludens ***** válasza:

Elnézést!

Az előző hozzászólásomban elírtam egy szót kohézió helyett adhéziót írtam az alábbiakban korrigálom.



-- Ezt tekintve akkor ha jól értem a kitételeket annyivval kéne módosítani, hogy a szivattyú szívóerejének nem lenne szabad nagyobbnak lennie az 'kohéziós' erőtől (hisz ha nagyobb akkor megszakadhata vékony folyadék rétegben a foytonoság mivel azadhéziós erőnek köszönhetően minél kisebb fajlagos felület kialakítására törekszik a folyadék) , de nagyobbnak kell lennie az 'adhéziós' erőnél, hogy ne lépjen fel nedvesítő hatás és a víz ne "ragadjon " az üveghez. -- korr.

2011. jún. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!