Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyetem kémiaszakra felvesznek...

Egyetem kémiaszakra felvesznek, ha a jelenlegi össz pontjaim 287?

Figyelt kérdés
Tavaly a ponthatár 224 volt.
2011. jún. 23. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
bent maradni nehéz az ilyen szakokon, nem bekerülni.
2011. jún. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legyél nyugodt, ezzel bejutsz.

Viszont a kémia gyilkos szak.

Mondok példát. Nálunk mindenki megszállott volt a csoportban. Középiskolában ötösök, OKTV-k, versenyek, házilag végzett kísérletek, mindegyiknek volt valami vegyészeti hobbija. 92 százalékos bukásarány volt. Panaszt hiába tettünk.

Van olyan labor, hogy mielőtt bemész, egy dolgozatot kell írni. Oktató kijavítja és ha nem érsz el adott százalékot, akkor nem mehetsz be a laborba. 4 ilyen és már nincs jegy.

Tantárgyak minimum 40 százaléka teljesíthetetlen.

2011. jún. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozok a felettem szóló kollégához. Én ugyan Pécsen tanulok, itt ugye közel sincs akkora hagyománya a kémiának mint pl BME, ELTE, Szeged, PE (feltételezem a felettem szóló kolléga is valamely neves intézmény hallgatója:)) Ide is nagyon könnyű bejutni, viszont bent maradni, az halál. Nem elijesztésből mondom, de ha nem vagy elég elszánt, és elhivatott, akkor esélytelen. Nálunk a csoport 2/3-a esett ki az első 1 évben. Mára 8-an maradtunk, és senki se fog végezni 3 év alatt. De ha érzel magadba erőt, akkor hajrá, a legjobb tudomány a kémia. :)
2011. jún. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

DaN89, ne ijesztgess! Tudsz valamit?? Mit tesznek velem hétfőn???


Novi

2011. jún. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!