Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kutyák miért fekete-fehérben...

A kutyák miért fekete-fehérben látnak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mert színvakok
2011. jún. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak. Egyébként meg bikromatikus látása van, nem fekte-fehér.
2011. jún. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
mi az a bikromatikus látás?
2011. jún. 26. 23:58
 4/11 Ozmium42 ***** válasza:
100%

bi=2

kramotikus=színes


Azaz két színből tevődik össze a látásuk, a miénk pedig háromból (piros, zöld, kék)

2011. jún. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
értem, köszi!
2011. jún. 27. 00:07
 6/11 anonim ***** válasza:
2011. jún. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2011. jún. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kösz a kérdést és a válaszokat is. Én se tudtam, de nem is jutott volna eszenbe!

Bocs az OFF-t.

2011. jún. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert nincs szükségük többre. Mindenki annyi színben lát, amennyire szüksége van, ugyanís a színlátás nem egy egyszerű dolog, jó nagy többletterhelés az agyra, minél több információt kell feldolgoznia.
2011. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kutyák elsősorban a szaglásukra hagyatkoznak. Mivel ez a képességük sokkal jobban fejlődött az evolúció során, mint más érzékszervük (valamiért erre volt szükségük a túléléshez), a többi nem fejlődött ugyan olyan mértékben. Amúgy kísérletek bizonyítják, hogy a kutyák is felismernek bizonyos színeket. Egy egyetemen próbálták ki: leterítettek két, azonos anyagból készült, szagtalan szőnyeget. Az egyik kék volt, a másik piros. Ha a kutya a kékre ment, kapott jutalom falatot, ha a pirosra nem. A szőnyegek helyét variálták, a kutyák mégis meg tudták különböztetni őket. Ugyan ezt eljátszották más színekkel is, és bebizonyították, hogy nem minden színt ugyan, de elég sokat meg tudnak különböztetni. Amúgy, én azt mondom, hogy amíg a kutyám azt nem mondja nekem, hogy "hé, Te, én csak 2 színt látok" addig azt mondom, minden más csak találgatás.
2011. jún. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!