Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Könyv: Ötösöm lesz fizikából:...

Könyv: Ötösöm lesz fizikából: 1. fejezet 16. feladat. Ez mi?

Figyelt kérdés
Akinek megvan a könyv az el tudná mondani nekem, hogy miért ez a megoldás? Mert én biztos vagyok benne hogy ez egy baromság, és ha nincs gyorsulás megadva, úgy nem lehet megoldani... Ehhez képest rendesen levezetik ábrával, szóval nem értem hogy hogy nézhették be ennyire...
2011. jún. 29. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Leírnád a kérdést?
2011. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En megneztem ezt a feladatot meg a megoldast is,nem tudom mi a problemad vele.

Azt hasznalja fel hogy sebesseg ido grafikonnal a grafikon alatti terulet -jelenesetben egy trapez- nagysagaval megegyezik az ut.Ez minden v-t grafikonra igaz,ha van gyorsulas,ha nincs.mellesleg utobbi esetben az ut egy teglalap teruletevel egyezo

2011. jún. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De ha el tudod mondani kicsit konkretabban hogy mi a gondod a megoldassal szivesen segitek :)
2011. jún. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ááá valaki írja le a feladatot mert túlteng bennem a segíthetnék, aztán kipukkanok:)
2011. jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A feladat: Egy teherautó 62,5 m uton 5sec alatt növeli sebességét 54 km/h-ra. Mekkora volt a kezdősebesség?


Jó a tankönyvi megoldás. Persze megoldható ettől eltérő módon is:


s=v0*t+0,5at^2

a=dv/dt=(v-v0/t

---------

Ebből a kiküszöbölésével kapjuk:


(v-v0)/t=(2s/t^2)-(2v0/t)


Innen: v0=(2s/t)-v=125/5-15=25-15=10m/sec=36km/ó.

2011. jún. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
bocsi hogy így elhamarkodva írtam be a kérdést, azóta rájöttem hogy én néztem be, csak nagyon zavart hogy nem jön ki az eredmény. tényleg jó a válasz, utána már kijött nekem is, köszi a segítséget!
2011. aug. 3. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!