Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha megyek a biciklivel mért...

Ha megyek a biciklivel mért nem dőlök el?

Figyelt kérdés
Tehát a egy helyben állok és felemelem a lábaimat egyszerűen eldőlök. Ha megyek vele akkor pedig nem. miért?
2011. júl. 11. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
gondold át az egészet... ;) puszta fizika az egész.
2011. júl. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rengetegszer átgondoltam, tanultam egyetemen ált. fizikát is, kinematikát de nem értem a miértjét
2011. júl. 11. 21:50
 3/12 A kérdező kommentje:
levezetések is jöhetnek
2011. júl. 11. 21:50
 4/12 ToXeN ***** válasza:
100%

A giroszkópikus erők miatt, itt van minden:

[link]

(angol változat jobb)


És youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=8H98BgRzpOM

2011. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

a videó nagyon jó!


azért mégse annyira egyszerű fizika ez :)

2011. júl. 11. 21:56
 6/12 ToXeN ***** válasza:

Nem bizony, klasszikus fizika legnehezebb témakörének is szokták tartani...

Ha az angol nem gond akkor ezt a videót ajánlom, nagyon tanulságos (mint az összes MIT-s videó):


http://www.youtube.com/watch?v=zLy0IQT8ssk

2011. júl. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mert a kerekek megtartják a forgási síkjukat.


Nem jártam egyetemre, szimpla érettségim van.

2011. júl. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha mész, akkor mindig arra irányítod a kormányt, amerre eldőlnél. Így korrigálod ez egyensújozást, ezért nem oda dőlsz, hanem kicsit odébb mész (nézd meg mondjuk porban, hogy nem tudsz egyenes vonalban menni, kicsit hullámos lesz). Ha nem lehetne mozgatni a kormányt, akkor is eldőlnél, akármilyen gyorsan mész, kivéve akkor nem, ha jól tudsz egyensúlyozni.
2011. júl. 12. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó amúgy értékeset tesz hozzá, persze a kerék síktartása is nagyon hasznos, de az egyensúlyozás is legalább akkora szerepet játszik ebben. Hiszen az álló biciklivel is meg lehet maradni két keréken. Minél gyorsabban mész, annál kevésbé kell erre támaszkodni, annál jobban tartja magát a bicikli. Amúgy ez középiskolás anyag, ha egyetemre jártál és fizikát tanultál, akkor bizonyára meg is húztak belőle, mert ez eléggé alapvető tudás. A MIÉRT persze egy pöppet bonyolultabb, de nem is ez volt a kérdésed.
2011. júl. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az álló bicajnál csak akkor nem dőlsz el, ha egyensúlyozol. Minnél gyorsabban mész, annál kevésbé kell egyensúlyoznos, mert a kerekek egyre jobban tartják a forgási síkjukat.

Ugyanez a helyzet a kormányzással, ha lassan mész, akkor nem elég a forgási sík megtartása, hanem egyensúlyoznod is kell a kormánnyal. De ha gyorsan mész pl. egy nagyívű kanyarban, akkor nem kell kormányoznos, elég ha bedőlsz, és így megváltoztatod a kerekek síkjának irányát, és kanyarodik a canga.


(30N vagyok, és gyenge voltam fizikából, de erre emlékszem)

2011. júl. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!