Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan jött létre az Univerzum...

Hogyan jött létre az Univerzum (vagy Isten)?

Figyelt kérdés
Az anyag hogy jött létre? Valami van az anyaggal meg antianyaggal kapcsolatban, de ezek hogy jöttek létre? Az első atomok?
2011. júl. 17. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

[link]


Jó olvasgatást! (Érdemes, hidd el, nem bánod meg!)


Pedro

2011. júl. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elolvastam, de az még mindig nincs leírva benne, hogy amiből az ősrobbanás volt, az miből jött létre. Tehát a fotonok, elektronok, neutrínók hogy jöttek létre
2011. júl. 17. 16:34
 3/10 anonim válasza:
ezt a MI konzervativ anyagi gondolkodasu (nem penzre ertem) agyunk soha nem fogja megerteni, mert ugy vagyunk vele h a semmibol nem lesz valami... ez a vilag legnehezebb kerdese szerintem
2011. júl. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Az anyagi Univerzum fizikailag semmiből vált fizikailag valamivé...de nem a valós semmiből keletkezett...a valós semmi nem létezik, az csak egy szó. Az anyagnak van egy "latens" állapota is, azért írom latensnek, mert fizikailag megfoghatatlan. Abban az állapotban egyszerre létezik minden...ezt nevezhetjük Istennek is, hiszen akkor a tudatosság is fellelhető "ott"...na most ha minden egyszerre benne van, akkor teljes, ha teljes, akkor nem változik ez az állapot soha, ha pedig nem változik, akkor nem keletkezett, hiszen a keletkezés az a változás ismérve.


Hogy hogyan jött létre az univerzum? Nos az Isten(Tudatosság) a latens anyagból(Önmagából) megjelenítette azt egy bizonyos elv alapján, hogy "láthatóvá" váljon.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Utolsónak: ekkora hülyeséget még életemben nem hallottam. Áltudománynak oké meg filozófiának oké, de ezeknek semmi bizonyítéka nincsen.
2011. júl. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: LastOneLeft mndig ilyeneket szokott írni :) De amúgy érdekes, legalábbis ebben a dologban, amit ír
2011. júl. 17. 19:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás az, hogy az anyagnak nem kellett feltétlenül valamiből kialakulnia, ugyanis az ok-okozati összefüggés az idő kialakulása "előtt" Dt-vel értelmét veszti, mivel valószínüleg dimenziófüggő.

Ezt valahogy úgy kell elképzelni, hogy az idő kezdetének nincs határozott pillanata, (ezért a többbi dimenziónak sem).

Ami ez "előtt történt", azzal még próbálkozik a >húrelmélet<, de amúgy teljes sötétség. (Mármint az emberek agyában.)

2011. júl. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha elolvastad, akkor biztosan olvastad azt is, hogy az általunk ismert idő is az ősrobbanáskor keletkezett, tehát egyszerűen nemvolt "előtte" - ezért értelmetlen dolog azt kérdezni, hogy mi volt előtte...


Olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy mi van az asztalon a szélétől _kifelé_? Nincs semmi, hiszen az már nem az asztalon van, mert az asztal szélén túl már nincs asztal.


Az időnek, amit mi ismerünk, az ősrobbanás volt a kezdete. Ezért NEM LÉTEZIK "előtte" - egyszerűen nincs. Az ősrobbanáskor keletkezett az általunk érzékelt tér és idő.


Hogy miből? Bocs, de szintén értelmetlen kérdés, hiszen AMIBŐL keletkezett, az szintén a mi téridőnkön KÍVÜL ESŐ dolog, így arról (egyelőre) még csak elképzelésünk sincs. Talán majd valamikor lesz. De az még biztosan hosszú idő lesz :-)


Pedro

2011. júl. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom elképzelni, hogy a semmi hogyan létezhet, vagyis valahol mindig van valami, ahogy előttem írták.


A kérdésemre pedig ezek szerint a válasz: nem tudjuk

2011. júl. 17. 20:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahogy Perdro rámutatott, a rendelkezésre álló adatok alapján a kérdés nem értelmezhető.


Ha belegondolsz, ez kicsit többet takar, mint ha azt mondjuk nem tudjuk.


Pl.: Ha azt kérdezem hány homokszem van egy pohárban? Akkor arra a válasz az hogy nem tudjuk.(Mekkora a pohár, mekkora a homokszem, meddig van töltve....) Szóval hiányosak az adatok.


De ha azt kérdezem hogy mennyi gyök(-2) R-en? akkor arra nem az a válasz hogy nem tudjuk. Ennél sokkal erősebb állítás hogy nem értelmezhető.

(Bocs de matek példánál jobb nem jutott eszembe.)


Szóval arra akartam csak rámutatni, hogy az ilyen jellegű kérdésekre nem jó válasz az hogy nem tudjuk. Ez olyan "elhessegetem a problémát", hogy majd egyszer valaki csak megválaszolja. Pont az a lényeg hogy jelenlegi ismereteink szerint erre értelmes választ NEM LEHET adni.


A spekulációt meg az alternatív világokat meghagyom másnak.

2011. júl. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!