Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerinted léteznek földönkívül...

Szerinted léteznek földönkívüliek? (légyszi kíméljetek az ilyen "persze, hogy vannak láttam is őket" meg hasonlóaktól)

Figyelt kérdés

Én mostanában sokat agyalok rajta. Amik végigfutottak eddig az agyamon:

van,mert akkora nagy ez a világegyetem,kizárt hogy ebben a nagy térben mi legyünk egyedül

nincs,mert nagyon sok feltétele van az életnek

van,mert lehet hogy vannak életformák,amik nem is olyanok,mint a földiek lehet például,hogy sokkal egyszerűbb "anyagokból vannak", de mégis ugyanolyan bonyolultak

nincs,mert mi vagyunk Isten fő teremtményei


NEKED mi a véleményed, szerinted léteznek? mit gondolsz az én gondolatfejtésemről?


2011. júl. 18. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Van. A Világegyetem végtelen nagy, a lehetőségek száma is végtelen, amikbe emberi aggyal még csak bele sem lehet gondolni.

Már a Földön is találtak olyan meteoritot amin megfagyott, egykor élő baktériumok voltak. A saját galaxisunkat sem ismerjük még, mert olyan nagy. de nagyon nagy az esély arra, h más galaxisokban, akár más naprendszerekben humanoid életforma alakult ki.

"nagyon sok feltétele van az életnek"

a mi szénalapú életünknek is vannak bizonyos feltételei, igaz, de egy teljesen más életformának lehet nincs szüksége pl napra, vagy más forrásokból táplálkozik, szóval ez méginkább növeli az esélyt h vannak akár a mi galaxisunkban is más "teremtmények". Arról nem is beszélve, h távolabbi galaxisokban méginkább.

2011. júl. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Szerintem is vannak. De nem értem, miért muszály ilyen nyomi kis lényekként gondolni rájuk? Annyira elképzelhetetlen, hogy léteznek más bolygón is EMBEREK?? Mint említettétek, hatalmas a világegyetem, szinte semmit nem ismerünk belőle. Lehet, hogy távol tőlünk, de van egy másik Föld is, nem? És nem is biztos hogy csészealjakban utaznak XD
2011. júl. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
kell hogy legyen, egy elmélet szerint csak a tejútban 20 bolygón van intelligens civilizáció, ez persze nagyon durva becslés, de ennyi galaxis között már kell hogy legyen
2011. júl. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
N = N* fp ne fl fi fc fL =10.000 ugyhogy biztos
2011. júl. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Olyan feltevések is vannak h a földön kialakult élet is más bolygóról származik (meteoritbecsapódás által).

am nem mondtam h nyomi lények csak h van arra is esély h humanoid lények legyenek akár ebben a galaxisban de arra jóval nagyobb az esély h nem humanoidok vannak.

sztem ez nem vallás kérdése, józan ésszel belegondolva logikusnak tűnik h van.

2011. júl. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Afelől biztos vagyok, hogy máshol is van értelmes élet, elvégre elég nagy ahhoz a világegyetem.

Azt, hogy úgy néznek ki mint az emberek, amiatt tartom valószínűtlennek, mert más környezetben más evolúciós folyamatok zajlanak le, így más bolygókon más átalakulások következhettek be.

Azt pedig, hogy máshol nem szén alapú élőlények legyenek azért tartom valószínűtlennek, mivel a szénnek létezik a legtöbb vegyülete, ezért is a szén az alapja a szerves kémiának. Tudtommal bizonyos körülmények között a szilíciumnak van még sok, de annak nem annyi, mint a szénnek.

2011. júl. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Már a Földön is találtak olyan meteoritot amin megfagyott, egykor élő baktériumok voltak."


Lemaradtam valamiről? Átaludtam volna az emberiség legnagyobb szenzációját? Ohh Wait ... de ez a hír nem is igaz! :)

2011. júl. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

És hogy ne legyek ennyire OFF topic...


Kedves kérdező. Szerinted mi a valószínűbb?


Hogy teljesen egyedül vagyunk egy olyan univerzumban, ahol milliárdnyi galaxisban egyenként sokszázmilliárdnyi csillag istentelen sok bolygója járja útját, immár 13,7 milliárd éve, avagy hemzseg az élettől a galaxis? És úgy gondold végig, hogy a közvetlen környezetünket megvizsgálva is (párszor tíz fényéves környezetet vizsgálva) már százas nagyságrendben ismerünk más csillagrendszerbeli bolygókat...


No igen szóval jó a gondolatmeneted, csak szerintem Istent ne nagyon keverjük ide.

2011. júl. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

szerintetek hány éves vagyok,a kérdésemből és a gondolatmenetből ítélve?

2011. júl. 19. 10:27
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan 12 lehetsz.
2011. júl. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!