Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Földönkívüliek! Olvastam egy...

Földönkívüliek! Olvastam egy oldalon hogy a tudósok felsorolták hogy milyen anyagok szükségesek az élethez. Pont olyat akarnak máshol ami a földön van, nem?

Figyelt kérdés

csak azt nemértem hogy miért földhöz hasonló életet keresgélnek...alapanyaga a víz....lehet hogy van élet e nélkül is ,nem kell mindent megmagyarázni nemde?


aztán persze valószínű hogy már nem egy ember kommunikált velük csak ezek nem túl publikus témák


2009. okt. 15. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Mi a kérdés?
2009. okt. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
A vizet nem azért keresik hogy az idegeneket megtalálják. Hanem azért mert 0.8 foknál jár a világ felmelegedése. És ha eléri a 6-ot nagyon nagy katasztrófák lehetnek. Ami ma ritka(cunami, lávakitörés, földrengés, tornádó) azok akkor már mindennapiak lesznek, és ez már a jövő! Ha csak nem változtatnak valamit az emberek az életvitelükön. És a tudosok keresnek más bolgókat ahova esetleg lehetséges lenne az élet.
2009. okt. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Folytatás...


Elsösorban a földönkivülieket, Ki...szott nagy radarokkal, rövidhullámú antennákkal keresnek különféle sugárzásokat és adások..pásztázzák az eget. Az földön minden élölény a vizböl jött ki. Az evolúció során kiemelkedtek az állat illetve az ember. A vizbe vannak az egysejtűek és az az élet elsö fázisa. És ha találnak más bolygókon vizet akkor nagy valószinűséggel akkár más éllölényeket is. Ahol van viz pár millió év mulva lehetöleg kifejlödnek az élölények.

2009. okt. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ismét..


Valamelyik bolygón "közel" a földhöz találtak szilárd talajú bolygót és vizet. persze jég formájában... csak annyi volt a gond hogy a sugárzástól a felszinre kerültével megyszünik létezni...

2009. okt. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért a Földhöz hasonló életet keresnek, mert ezt ismerik legjobban. A víz egy jó támpont, ha az van, akkor lehetséges az élet jelenléte is.

Elmélkedtek már azon is, hogy nem szén/víz alapú élet lehetséges-e. A szilíciumról hallottam, hogy hasonló láncokat tud létrehozni, mint a szén, de nem olyan hosszúakat, mert csak gyengébb kötéseket tud létesíteni (vagy vmi ilyesmi :)). És csak azokban az elemekben tudnak gondolkodni, ami a per.rendszerben benne van (mert csak ennyi van elvileg). Szóval még ha a vízhez sem kötnék a keresést, akkor tényleg csak sötétben tapogatóznának. Élet címszó alatt pedig nem emberszerű intelligens lényeket keresnek, hanem baktériumokat meg más mikrobákat.


Azon én is sokszor elgondolkodok, hogy mi van, ha már vkik kapcsolatba léptek velük... De tagadják, hogy ne legyen pánik. Vagy nem léptek kapcsolatba, és vagy azért tagadják, mert tényleg nem, vagy azért hogy ebből összeesküvés elméletet gyártsanak páran, és ezzel foglalkozzanak az emberek. Meg még sok variáció van, de pont ezért nem lehet kikövetkeztetni soha, hogy egy UFO-s hír igaz vagy sem. :) De néha jó rajta agyalni.

2009. okt. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
nem azzal kell kezdeni, hogy MI hogyan tudunk élni hanem az a qwa nagy kérdés hogy más hogy tud? szvsz az ijet abba kéne hagyni, nem az űrhajókkal kellene tamagotchizni hanem a felmelegedéssel kellene valamit kezdeni, mert ahogy előttem írták, pár év múlva már a Föld=0
2009. okt. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet egy csomó más alapú élet, pl. metán vagy egyéb szénhidrogén alapú, meg ezer más, de amiről fogalmunk sincs, azt nehéz keresni...
2009. okt. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az biztos hogy a NASA titkol valamit.
2010. nov. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!