Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A lakásban (családi kertes...

A lakásban (családi kertes ház) védve vagyunk a villámcsapástól?

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Bent a lakásban jó eséllyel igen. Ha rendesen ki van építve az elektromos hálózat, a víz, és a gáz hálózata. Persze ez nem feltétlenül vonatkozik az elektromos berendezésekre.
2011. júl. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Családi házakba is belecsaphat a villám. De ha nem is csap be,villámláskor az árama alatt levő elektromos berendezések tönkre mehetnek,
2011. júl. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Is-is.

A közvetlen villámcsapástól tökéletes védelmet nyújthat a zárt lakóterű ház(néhány kivétellel, ugyanis előfordult már hogy a kéménybe csapó villám egészen a szobáig levezette a villámot ahol a szobában tartózkodók közvetlen villámcsapást szenvedtek).

De a közvetett hatásoktól nem véd semmi.

Követett villámcsapás áldozata lehetsz:

-telefonkészülék használata során

-villamos rendszer és berendezések közelében tartózkodva

-víz,gáz,fűtés csövek közelében tartózkodva

-fürdés közben

Ettől még a kiépített villámhárító rendszer sem véd sem téged sem a berendezéseidet.Sokan a villámhárítóban látják a védelmet de az nem védelmi eszköz, annak feladata a villám áram gyors és biztonságos levezetése a földbe és a villámcsapás okozta károk csökkentése.(Előbbi a tökéletes példa, ugyanis ha a kéményen van villámhárító nem a szobába vezeti a villámot hanem azon keresztül a földbe.)

2011. júl. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ti védve vagytok ugyan, de a házakba is belecsaphat villám, ezért van villámhárító. Másrészt az elektromos készülékek tönkre mehetnek amik áram alatt vannak és nem kell hogy a házba csapjon a villám. Bőven elég ha egy közeli villanyoszlopba vág bele.
2011. júl. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Egyértelműen, ha vihar van minden elektromos berendezést ki szoktunk húzni. Én arra voltam kíváncsi, hogy minket agyonüthet-e az áram ha a lakásban vagyunk. Régen azt mondták nekem, hogy a házban védve vagyunk a villámoktól, de már annyi olyan hírt hallottam, hogy házba is meg emberbe is belecsapott a villám, azóta vihar idején ki sem merek menni a lakásból, pedig anno mindig kint voltam, még tetszett is, most meg már rettegek tőle...
2011. júl. 19. 14:01
 6/7 anonim válasza:
Villámcsapástól igen, a gömbvillámtól viszont nem...
2011. júl. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, arról is hallottam, de az nagyon ritka.
2011. júl. 20. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!