Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A plazma ugye halmazállapot,...

A plazma ugye halmazállapot, ezt már kiderítettem, de akkor miből állhat?

Figyelt kérdés
itt mondták nekem hogy halmazállapot. de akkor miből van? miből lehet a plazma? Anyagnevet kérnék!
2011. júl. 21. 21:30
1 2 3
 1/23 Silber ***** válasza:
100%

Értelmetlen a kérdés.

"Miből van a plazma?"

Ez olyan mintha azt kérdeznéd, "miből van a szilárd? vagy "miből van a folyadék?". De egyfajta magyarázatot adhatok neked: a plazma lényegében olyan halmazállapot, amelyben a gázmolekulákról a nagy hőmérséklet miatt annyi energiával rendelkeznek a külső elektronok, hogy képesek leszakadni az atomról. Lényegében "ionizált gáz".

2011. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
tehát mondjuk lehet neonból, héliumból, argonból stb... ? nemtudom, hogy mennyire gyökér kérdés, de: pl a plazmaTV-be ha ténylegesen van plazma, mert gondolom van, akkor az miből van? nem vágom :D
2011. júl. 21. 21:40
 3/23 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy lehet bármiből, mint a szilárd, légnemű (meg nyomás alatt folyékony) állapot. Tehát gagyi példa, de ha a jeget melegítem, akkor víz lesz belőle, ha tovább melegítem, akkor gőz, és ha még tovább, akkor plazma. Jó igen, tudom, ez most nem egészen kóser, mert szétbomlana durranógázra, de vízzel a legérthetőbb.
2011. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
én ezt akkor most úgy jól fogtam fel, hogy minden anyagból lehet, ami tiszta, és lehet másik három halmazállapota is?
2011. júl. 21. 21:50
 5/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt mindent megtalálsz:

[link]

2011. júl. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Plazma: k*va forro gáz.


De lehet otthon csinálni, szöllöt kell rakni a mikroba, de ne probáld ki, nézd meg videon.

2011. júl. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
igen, de akkor BÁRMILYEN anyagból lehet?
2011. júl. 21. 21:55
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Kellően nagy hőmérsékleten minden anyag átvihető plazmaállapotba (termikus ionizáció), legkönnyebben az alkálifémek gázai. Teljes ionizációhoz – a hideg plazma kialakulásához – sok tízezer fokos hőmérséklet szükséges, a forró plazma hőmérséklete több millió fokos. A világegyetem látható anyagának 99%-a (csillagok, csillagközi és bolygóközi anyag) plazma állapotban van.
2011. júl. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Silber ***** válasza:
100%

Nem. Ugyanis a legtöbb anyagnak van egy jól meghatározott hőnmérséklete, amin elbomlik alkotóelemeire. Tehát cukorplazmát te nem fogsz tudni előállítani. Egy fontos dolgot kihagytam (első válaszoló vagyok), hogy a gáz atomizálódott részecskékből áll. Tehát vegyük példának a fentebb említett H2O-t. 0°C alatt szilárd (jég). 0-100°C között folyadék (víz), 100°C felett gőz. 2000°C környékén alkotóira, H2-re és O2-re bomlik. Tovább melegítve ezek atomjaikra hullanak (H, H, O, O). Mégtovább melegítve a külső elektronhéjukról elkezdenek leválni a külső elektronok. Ekkor (mivel negatív töltésű részecse távozott) a visszamaradó részecske pozitív töltésű lesz, tehát megjelenik az ionizálódott gáz.

És igen, létre lehet hozni akár vasgázt is, háromezer fok felett (ha jól emlékszem).

2011. júl. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Én ezt a wikipediáról másoltam be szó szerint. Nem hiszem, hogy rosszul szerepelne.
2011. júl. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!